Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2006

Bernadetta Borkowska, absolwentka 2006

       Powodem, dla którego zdecydowałam o rozpoczęciu nauki w klasie językowej, była chęć przystąpienia
do egzaminu certyfikującego z języka niemieckiego DSD II oraz możliwość rozwijania zdolności i zainteresowań pod okiem doświadczonej kadry nauczycielskiej.

     Ponad dwuipółletni  program przygotowujący zakładał wiele godzin intensywnej nauki języka niemieckiego. Skutecznej na tyle, by absolwenci mogli nie tylko swobodnie komunikować się w języku niemieckim, ale także kształtować w sobie umiejętność  tworzenia i wyrażania opinii na tematy z zakresu dziedzin takich jak np. prawo, medycyna, polityka czy etyka.

    Dodatkowym atutem programu okazała się możliwość uczestnictwa w projekcie wymiany młodzieży polsko-niemieckiej, będącym szansą na praktyczne sprawdzenie zdobytych umiejętności i posługiwanie się językiem obcym w różnych okolicznościach. Sam egzamin uczy natomiast precyzyjnego wyrażania myśli w obcym języku  w sytuacji stresowej.

       Nauka  w klasie językowej to trening samodyscypliny, cierpliwości i systematyczności, tak znaczących
w przyszłym życiu zawodowym. Moje doświadczenie pokazuje również, że posiadanie certyfikatu DSD II to fakt znaczący dla pracodawców,  a umiejętności zdobywane w trakcie przygotowań do egzaminu stanowią doskonała bazę do dalszego rozwoju językowego.

      Osobiście największe wyrazy wdzięczności kieruję do p. Marty Hoffmann, charyzmatycznego nauczyciela
i bezapelacyjnego autorytetu. Metody nauczania nauczyciela prowadzącego w osobie Pani Marty są niezwykle skuteczne, a jej pasja i zaangażowanie zaraźliwe.