Kierunki kształcenia 2021/2022

Oferta edukacyjna w roku szkolnym 2021/2022

Czytelna, prosta i co najważniejsze sprawdzona oferta rozszerzeń programowych, która zapewni kontynuację nauki na wszystkich wyższych uczelniach.

Nauka w tej klasie rozwija zainteresowania problemami społecznymi, ekonomicznymi, kształci umiejętności menadżerskie, aktywność społeczną.

Przygotowuje do studiów na kierunkach:

• handel zagraniczny,
  • stosunki międzynarodowe,
  • nauki społeczne,
  • socjologia,
  • politologia,
  • geografia,
  • turystyka,
  • leśnictwo,
  • archeologia,
  • ekonomia

Nauka w grupach międzyklasowych.

Realizacja rozszerzonego programu z języka niemieckiego umożliwi uczniom klasy trzeciej uzyskanie certyfikatu II stopnia: DSD B2/C1 z języka niemieckiego.

Nauka w tej klasie rozwija zainteresowanie problemami społeczno-prawnymi, umożliwia rozwijanie aktywności twórczej, umiejętności krytycznej oceny zjawisk zachodzących w kulturze i literaturze. Uczy odbioru i tworzenia tekstów, rozwija kompetencje komunikacyjne, public relations.

Przygotowuje do studiów na kierunkach:

• prawo,
  • psychologia,
  • filologie obce,
  • polonistyka,
  • dziennikarstwo,
  • kulturoznawstwo,
  • nauki społeczne,
  • public relation,
  • edytorstwo,
  • itp.

Nauka w grupach międzyklasowych.

Wybór tej klasy jest najlepszą inwestycją w przyszłość dla młodzieży o zdolnościach i zainteresowaniach przedmiotami ścisłym i technicznymi.
Po ukończeniu nauki w tej klasie można studiować na kierunkach politechnicznych (mechatronika, automatyka i robotyka, transport, elektronika, budownictwo, architektura itp.), na kierunkach uniwersyteckich (np. ekonomia, finanse, bankowość, medycyna, matematyka, fizyka) oraz uczelniach wojskowych, policyjnych, itp. (WAT, Wyższa Szkoła Pożarnictwa).

Nauka w grupach międzyklasowych.

Klasa ta jest odpowiednia dla osób, które cechuje postawa przedsiębiorcza, zainteresowanie ekonomicznymi problemami współczesnego świata, predyspozycje kierownicze i organizacyjne. Absolwenci tej klasy mogą studiować zarówno na politechnikach jak i uniwersytetach.

Mogą wybierać wśród takich kierunków studiów jak:

• matematyka,
  • geografia,
  • ekonomia,
  • geodezja i kartografia,
  • inżynieria środowiska,
  • górnictwo,
  • geologia,
  • gospodarka przestrzenna,
  • marketing i zarządzanie,
  • bankowość,
  • rachunkowość,
  • public relations,
  • turystyka.

Nauka w grupach międzyklasowych.

Klasa o tym profilu dla uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z kierunkami przyrodniczymi i medycznymi. Nauka w tej klasie przygotowuje uczniów do podjęcia studiów na kierunkach: medycyna, weterynaria, farmacja, inżynieria genetyczna, analityka medyczna, pielęgniarstwo, kosmetologia, biologia, chemia, technologia żywności, technologia chemiczna, stomatologia, fizjoterapia, leśnictwo, psychologia, itd.