Sztandar szkoły

OJCZYZNA-NAUKA-PRACA

Takie hasło widnieje na sztandarze I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku.

26 kwietnia 1948 roku szkoła otrzymała pierwszy sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Tego dnia odbyło się uroczyste nabożeństwo, w czasie którego w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha ksiądz Adamski poświęcił sztandar.

23 kwietnia 1965 roku odbyły się obchody 20-lecia szkoły. Z tej okazji szkoła otrzymała nowy sztandar, który uświetnia wszystkie ważne uroczystości szkolne. OJCZYZNA-NAUKA-PRACA to hasło, które przyświeca naszej szkole i które widnieje na sztandarze.