Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zasady bezpiecznego Internetu.

Zasady bezpiecznego Internetu.

Internet może dać nam wiele dobrego - jeśli umiemy się nim posłużyć. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w Sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co piszemy i publikujemy zostaje  w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Czytaj więcej: Zasady bezpiecznego Internetu.

Warunki do nauki i higiena pracy w domu.

Szanowni Państwo,

W sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem  koniecznością jest nauczanie zdalne. Wymaga to przygotowania Waszym dzieciom  odpowiednich warunków pracy. Z racji nauczania w domu przygotowanie miejsca pracy dziecka jest obowiązkiem rodzica/opiekuna.

Prosimy  zapoznajcie się Państwo z naszymi sugestiami  w tej kwestii.

Czytaj więcej: Warunki do nauki i higiena pracy w domu.

Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?

Nie wszystkie dzieci chętnie zabierają się do nauki. Wiele zwleka z odrabianiem lekcji, odkłada szkolne obowiązki na później, z niezadowoleniem siada do książek. Rodzice często zastanawiają się,  w jaki sposób zachęcić dziecko do nauki. Uciekają się przy tym do najróżniejszych metod: moralizują, straszą i obiecują. Metody te często okazują się jednak na dłuższą metę nieskuteczne.

Czytaj więcej: Jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą?