Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW (EDJ)

Dziś, czyli 27 września 2021 roku, zostały zorganizowane już po raz dziewiąty w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego obchody Europejskiego Dnia Języków. 
Na drugiej godzinie lekcyjnej tradycyjnie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zmierzenia się        z niełatwymi 15 pytaniami testu wiedzy o językach. Zostały one odczytane z wykorzystaniem szkolnej radioli przez uczennicę klasy III D Natalię Rakowską. Zwycięzcami testu okazali się :
 I miejsce  (13 punktów) – Błażej Marciniak z klasy III C1 
II miejsce (12 punktów) – Gracjan Dzienisik z klasy III E1 i Adam Chwiedor z klasy II C
Powyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe    w Ełku, Radę Rodziców przy I LO w Ełku, oraz Stowarzyszenie „Kreatywny Czerwony” przy I LO w Ełku.
Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się główne obchody w świetlicy szkolnej, czyli quiz-zabawa dla drużyn złożonych z trzech przedstawicieli pięciu klas pierwszych. Sprawne przeprowadzenie imprezy zagwarantowali uczniowie klasy III AB  – Julita Kunda i Robert Pikora. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Wesołowskiej. Złożyły się nań piosenki wykonywane przez młodzież naszej szkoły w różnych językach obcych.
Oto zwycięzcy quizu-zabawy :
I miejsce – klasa I C
II miejsce – klasa I D
III miejsce – klasa I E
Trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku, Radę Rodziców przy I LO w Ełku, oraz Stowarzyszenie „Kreatywny Czerwony” przy I LO w Ełku. Ponadto każda z tych drużyn została uhonorowana nagrodami specjalnymi w postaci pamiątkowych czerwonych cegiełek, które niewątpliwie kojarzą się z naszą szkołą. Zostały one wykonane przez panią Ewelinę Bujnowską.
W obchody Europejskiego Dnia Języków były również zaangażowane, poza osobami wymienionymi powyżej,  panie Agnieszka Miezianko i Małgorzata Rogowska.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, jak również jej uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na obchody Europejskiego Dnia Języków roku 2022.
Koordynator obchodów Europejskiego Dnia Języków
Sławomir Marchlewski