FINALIŚCI KONKURSU: MATEMATYKA STOSOWANA

W dniach 26-27.05.2021 na terenie kampusu Politechniki Białostockiej odbył się finał konkursu Matematyka Stosowana, na który pojechali nasi uczniowie pod opieką Pani Doroty Ziajko i Pana Mateusza Pawłowskiego. Jego formuła jest nietypowa i wyjątkowa, ponieważ wszystkie zadania rozwiązuje się w parach.

Matematyka stosowana 2021

Naszą szkołę reprezentowało aż 5 drużyn:
Jakub Bukowski i Jan Kamiński z klasy 2C1
Łukasz Pacholski i Błażej Marciniak z klasy 2C1
Martyna Gorlo i Amadeusz Rozmus z klasy 2C,
Wiktoria Serwatka i Katarzyna Różańska z klasy 2E1
Karolina Komorowska i Adrianna Mużyło z klasy 2C1

Matematyka stosowana 2021

Jedna z drużyn zakwalifikowała się do pierwszej dziesiątki i była o włos od zwycięstwa. Wszyscy uczestnicy są zgodni że samo uczestnictwo w finale tego konkursu było niezwykle ciekawym doświadczeniem. Przechodząc przez wiele wydziałów, młodzież miała możliwość wykorzystania swojej wiedzy w praktyce i zapoznania się z przyszłymi potencjalnymi kierunkami studiów. Dla naszych uczniów udział w konkursie stał się już niejako tradycją, dlatego możemy trzymać kciuki za jeszcze wyższe wyniki w przyszłym roku.