Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocalić od zapomnienia….

W dniu 26.01.2021r zmarła emerytowana nauczycielka języka polskiego p. Alicja Dąbrowska. Była ona związana przez wiele lat swojej pracy pedagogicznej z naszą szkołą. Pani profesor stała się bez wątpienia autorytetem w dziedzinie kultury słowa i wiedzy o literaturze dla całej rzeszy uczniów liceum. Na pewno pokolenie rodziców naszych uczniów dobrze pamięta Panią Alicję. W swoich wymaganiach zawsze stawiała wysoko poprzeczkę. Spod jej skrzydeł wyszło wielu humanistów, a także nauczycieli języka polskiego.

Parafrazując słowa K. I. Gałczyńskiego chciałoby się powiedzieć: Pani Alicjo, chcielibyśmy Twoją postać ocalić od zapomnienia.

Nauczyciele I LO w Ełku