Stypendia dla uczniów

Jednym z zadań I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku ujętych w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym szkoły jest organizowanie uczniom pomocy finansowej.

Oprócz działań wewnątrzszkolnych (pomoc Rady Rodziców uczniom w najtrudniejszej sytuacji finansowej) bierzemy udział w ogólnodostępnych programach stypendialnych.

Szkoła, poprzez Panią Agnieszkę Cimochowską - pedagoga - udziela uczniom pomocy przy ubieganiu się o stypendia z różnych źródeł.

1. Stypendium im. Jana Pawła II

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku mogą w każdym semestrze roku szkolnego ubiegać się o Stypendium im. Jana Pawła II za wyniki w nauce. Fundatorem Stypendium jest Starostwo Powiatowe w Ełku. Szczegółowy regulamin przyznawania stypendium dostępny jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ełku.

W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 stypendium otrzymywać będzie 53 uczniów.

2. Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. W roku szkolnym 2018/2019 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Agata Bielenica z klasy III E. Gratulujemy!  Uśmiech

Więcej informacji o stypendiach uzyskać można u Pani Agnieszki Cimochowskiej - pedagoga szkolnego.