Wizyta uczniów i uczennic I LO w Gymnasium St. Christophorus w Werne

Willkommen

02.09.2016 grupa 21 uczniów i uczennic naszej szkoły rozpoczęła kolejny etap programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej.  Projekt ten został opracowany przez panią Martę Hoffmann i wprowadzony w życie dzięki  finansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) , Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

W nocy grupa uczniów i uczennic I LO w Ełku wyruszyła w podróż do Niemiec – autokarem do Warszawy, samolotem do Dusseldorfu i dalej autobusem do Werne. Około godz. 14 uczniowie wraz z opiekunkami, panią Martą Hoffmann i panią Małgorzatą Rogowską, dotarli do Gymansium St.Christophorus w Werne,  gdzie zostali powitani przez swoich kolegów i koleżanki. Przed wszystkimi uczestnikami wiele ciekawych dni. Na początek uczniowie spędzą weekend wraz z goszczącymi ich rodzinami z Niemiec.

Mamy nadzieję, że ta część wymiany dostarczy wszystkim równie niezapomnianych wrażeń, co pobyt grupy z Niemiec w Ełku.

Małgorzata Rogowska

Wymiana - w samolocie