Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w I LO w Ełku

W piątek 30 sierpnia w ramach programu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży  przybyła do naszej szkoły już czwarta grupa uczennic z St.Christophorus Gymnasium z Werne an der Lippe wraz
z opiekunami: Panią Carolin Gregorio  i Panem Sebastianem  Krieterem.

Czytaj więcej: Program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w I LO w Ełku

Wizyta uczniów I LO im. S. Żeromskiego w St.Christophorus Gymnasium w Werne an der Lippe w Zagłębiu Ruhry.

          Od 03.06.2019 do 10.06.2019 r.  grupa młodzieży z I LO w Ełku wraz z opiekunkami, panią Małgorzatą Rogowską i panią Justyną Lanckowską, przebywała z wizytą w St.Christophorus Gymnasium   w Werne an der Lippe. Był to pierwszy etap czwartego już „Programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej”  przygotowanego przez panią Martę Hoffmann. Jak w poprzednich latach program został sfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), I LO w Ełku, Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie. Część druga programu – wizyta uczniów z Niemiec wraz z opiekunami - odbędzie się we wrześniu tego roku.

Czytaj więcej: Wizyta uczniów I LO im. S. Żeromskiego w St.Christophorus Gymnasium w Werne an der Lippe w...

Wizyta w „Czerwonym” grupy z St.Christophorus Gymnasium w Werne

Już po raz trzeci grupa  uczniów i uczennic z Werne wraz z opiekunami, panią Caroline Buchner i panem Christianem Schmidtmannem, odwiedziła I LO w Ełku.

Projekt wymiany został opracowany i przeprowadzony przez panie Martę Hoffmann i Małgorzatę Rogowską. Całe przedsięwzięcie mogło zostać  zorganizowane dzięki finansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) , Starostwa Powiatowego w Ełku oraz rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Wymiana

Czytaj więcej: Wizyta w „Czerwonym” grupy z St.Christophorus Gymnasium w Werne

Wizyta grupy z I LO w Werne an der Lippe w ramach „Programu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży”

    Po raz trzeci grupa młodzieży z I LO w Ełku wraz z opiekunkami, panią Martą Hoffmann i panią Małgorzatą Rogowską, przebywała z wizytą w St.Christophorus Gymnasium   w Werne an der Lippe. W dniach 08.06-15.06.2018  10 uczennic i 3 uczniów  uczestniczyło w pierwszym etapie „Programu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży” finansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM),  I LO
w Ełku , Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

    Po podróży, 8 czerwca, grupa została powitana przez niemieckich partnerów pod szkołą, skąd uczniowie pojechali do swoich nowych domów na czas wymiany.

wymiana młodzieży

Zobacz zdjęcia z galerii

    Weekend był czasem na zapoznanie się z niemieckimi uczniami i ich rodzinami. W trakcie wspólnych posiłków, wycieczek do miasta, zwiedzania okolicznych zabytków ,spotkań towarzyskich wszyscy mieli okazję bliżej się poznać i spędzić miło czas.

Czytaj więcej: Wizyta grupy z I LO w Werne an der Lippe w ramach „Programu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży”

Wizyta uczniów I LO im. S. Żeromskiego w St.Christophorus Gymnasium w Werne an der Lippe

Od 13.10.17 do 20.10.2017 r.  grupa młodzieży z I LO w Ełku wraz z opiekunkami, panią Martą Hoffmann i panią Małgorzatą Rogowską, przebywała z wizytą w St.Christophorus Gymnasium   w Werne an der Lippe. Był to drugi etap „Programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej” finansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM),
I LO w Ełku , Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Czytaj więcej: Wizyta uczniów I LO im. S. Żeromskiego w St.Christophorus Gymnasium w Werne an der Lippe

Program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w I LO w Ełku

                   

 

 

 

 

 

 

W dniach 02.09.2017-09.09.2017 w I Liceum Ogólnokształcącym im S. Żeromskiego w Ełku odbywał się po raz drugi program „Polsko-niemieckiej wymiany młodzieży ”.Projekt wymiany został opracowany przez panią Martę Hoffmann i zorganizowany dzięki finansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.Celem wymiany jest zacieśnienie  współpracy pomiędzy I LO w Ełku a Gymanasium St.Christophorus w Werne, rozpropagowanie nauki języka niemieckiego wśród polskich uczniów, zapoznanie uczniów z Niemiec z historią stosunków polsko-niemieckich, z kulturą i sztuką  Polski, z językiem polskim i kulturą życia codziennego naszego kraju, polskim systemem szkolnictwa oraz zburzenie uprzedzeń na temat Polski i Polaków. Ponadto uczniowie I LO będą mieli okazję wykorzystać umiejętności zdobyte podczas lekcji  j. niemieckiego.

Czytaj więcej: Program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży w I LO w Ełku

POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY - 2017

   

 

 

 

 

 

W dniach 02.09.2017-09.09.2017 w I LO im S. Żeromskiego w Ełku odbędzie się po raz drugi program „ Polsko-niemieckiej wymiany młodzieży ”.

Projekt wymiany został opracowany przez Panią Martę Hoffmann i zorganizowany dzięki finansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) , Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Celem wymiany jest zacieśniene  współpracy pomiędzy I LO w Ełku a GymanasiumSt.Christophorus w Werne, rozpropagowanie nauki języka niemieckiego wśród polskich uczniów, zapoznanie uczniów z Niemiec z historią stosunków polsko-niemieckich , z kulturą i sztuką  Polski, zapoznanie uczniów z językiem polskim i kulturą życia codziennego naszego kraju, polskim systemem szkolnictwaoraz zburzenie uprzedzeń na temat Polski i Polaków. Ponadto uczniowie I LO będą mieli okazję wykorzystać umiejętności zdobyte podczas lekcji  j. niemieckiego.

Małgorzata Rogowska

Wizyta uczniów I LO im.S.Żeromskiego w St.Christophorus Gymnasium w Werne an der Lippe

W dniach 02.09.16-09.09.16 grupa młodzieży z I LO w Ełku wraz z opiekunkami, panią Martą Hoffmann i panią Małgorzatą Rogowską, przebywała z wizytą w St.Christophorus Gymnasium
w Werne an der Lippe. Był to drugi etap „Programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej” finansowanego ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.Część pierwsza programu – wizyta 21. uczniów z Niemiec wraz z opiekunami, panią Carolin Buchner i panem Christianem Schmidtmanne’em, odbyła się  w dniach 13.06 - 20.06.16.

Czytaj więcej: Wizyta uczniów I LO im.S.Żeromskiego w St.Christophorus Gymnasium w Werne an der Lippe

Wizyta uczniów i uczennic I LO w Gymnasium St. Christophorus w Werne

Willkommen

02.09.2016 grupa 21 uczniów i uczennic naszej szkoły rozpoczęła kolejny etap programu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej.  Projekt ten został opracowany przez panią Martę Hoffmann i wprowadzony w życie dzięki  finansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) , Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Czytaj więcej: Wizyta uczniów i uczennic I LO w Gymnasium St. Christophorus w Werne