Nowa witryna WWW

Czy podoba Ci się nowy serwis I LO im. S. Żeromskiego w Ełku?

1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Szkolny Klub Wolontariuszy

Chcesz pomagać?- dołącz!!!

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób potrzebujących.

Wolontariusze

Czas nauki w szkole jest idealnym okresem do kreowania postaw altruistycznych. Uczniowie są pełni pasji i zaangażowania w podejmowane działania. Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań i w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy. Ukierunkowana jest ona na dwa zasadnicze obszary: środowisko szkolne i pozaszkolne.

Szkolny Klub Wolontariuszy powstał  w naszej szkole w 2011r. Stworzenie zorganizowanej struktury wynikało z potrzeby młodych ludzi, którzy chcieli działać na rzecz innych. Początki naszej działalności były spektakularne, ponieważ już w pierwszym roku zaangażowaliśmy się w realizację projektu    „A to Polska właśnie” realizowanym przez MEN i uczestniczyliśmy w wymianie młodzieży z Koreą Południową.