Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Nowa witryna WWW

Czy podoba Ci się nowy serwis I LO im. S. Żeromskiego w Ełku?

1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej jest jednostką organizacyjną Powiatu Ełckiego, przeznaczoną dla dorosłych osób z zaburzeniami psychicznymi. Nasza współpraca zawiązała się w roku 2016. Od tamtego momentu uczestniczymy w imprezach organizowanych w ośrodku, oraz zapraszamy podopiecznych do naszej szkoły.

 

Integracja

Corocznie od 2016r. w czerwcu wraz z uczniami angażujemy się w organizację oraz przeprowadzenie Przeglądu Twórczości  Ludowej Osób Niepełnosprawnych. Festiwal jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Most w Nowej Wsi Ełckiej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych ma na celu aktywizację osób z zaburzeniami psychicznymi i ich integrację ze społecznością lokalną, ukształtowanie postaw sprzyjających akceptacji tych osób a także rozwijanie zainteresowania twórczością ludową. Nasi wolontariusze zajmują się przygotowaniem przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami, pomagają przy rozdawaniu posiłków, pomagają w przemieszczaniu się osobom z niepełnosprawnością fizyczną oraz uczestniczą w przeprowadzaniu konkursów.