Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Nowa witryna WWW

Czy podoba Ci się nowy serwis I LO im. S. Żeromskiego w Ełku?

1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Współpraca z Amnesty International

Współpraca z Amnesty International zapoczątkowana została w 2012r. W tym roku zaangażowaliśmy się  w realizowanie projektu: „Prawa człowieka: TERAZ! To jest w twoich rękach”. Od tamtego momentu zrealizowaliśmy wiele projektów na terenie naszej szkoły.

 

Maraton Pisania Listów

Nasi uczniowie uczestniczyli w licznych szkoleniach prowadzonych przez edukatorów Amnesty International, którzy przyjeżdżali do Ełku by z nimi pracować. W roku szkolnym 2018/2019 nasze wolontariuszki jeździły na kilkudniowe szkolenia i zgrupowania do Warszawy organizowane przez Amnesty International.

 W współpracy z Amnesty Internationa organizujemy lMaraton Pisania Listów.

 

 Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi w naszej społeczności, jak inni ludzie na całym świecie, do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Istotne jest pokazanie ludziom, że mogą zabrać głos w słusznej sprawie. Mogą wysłać tweeta, protestować, mogą napisać list. Istotne jest to, że mogą działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W naszej szkole uczniowie zaangażowani są w tę akcję już od 2012r. Każdego roku wysyłamy około 1000 listów, w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim, napisanych przez naszych uczniów do takich krajów jak Kolumbia, Rosja, Turcja, Chiny czy Wenezuela. Cała społeczność szkoły jest zaangażowana w pisanie listów.