Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wymiana młodzieży z Polski i Litwy

Wymiana młodzieży z Polski i Litwy

Wymiana młodzieży z Polski i LitwyW ubiegłym tygodniu gościliśmy kolejną grupę młodzieży z litewskiego miasta Birsztanaus. W dniach 17-20 czerwca 2013 roku odbyła się druga tura polsko-litewskiej wymiany młodzieży. Program, podobnie jak w poprzednim tygodniu, zdominowały zajęcia sportowe.

Po powitaniu, o poranku 17 czerwca, na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną chłopców. Późnym popołudniem udaliśmy się na spotkanie integracyjne, zorganizowane przez ełckie stowarzyszenie STOPA. To była świetna okazja do bliższego poznania się i przełamania bariery językowej (nieoceniona okazała się znajomość angielskiego ;)).

 

Kolejny dzień spędziliśmy nad naszym pięknym jeziorem. Jako że pogoda dopisywała, wykorzystaliśmy okazję do pływania kajakami i rowerami wodnymi. Wieczorem zacieśnialiśmy znajomość w czasie ogniska, które odbyło się w MOS.

Ostatni dzień pobytu naszych litewskich gości spędziliśmy na stadionie - odbyły się zawody lekkoatletyczne oraz mecz piłki nożnej. Mecze piłki nożnej rozegrano w damsko-męskich składach. Pasjonującą rozgrywkę ostatecznie wygrała nasza drużyna.

Wszyscy bawili się świetnie. Już we wrześniu wybieramy się z rewizytą na Litwę!

 

Paulina Ćwiek-Dobkowska


 

Rewizyta w Birstonas

Wymiana młodzieży z Polski i LitwyWe wrześniu dwie grupy młodzieży naszego liceum wraz z nauczycielami wyjechały na tygodniowe pobyty do litewskiego miasta Birstonas. Wyjazd zorganizowany został w ramach wymiany młodzieży z Polski i Litwy.

Miasto Birstonas to piękne uzdrowisko znajdujące się na południu Litwy, w zakolu Niemna. Jest ono otoczone  malowniczymi, sosnowymi  lasami. 

Sama atmosfera Birstonas daje poczucie trwałego spokoju. Skromne atrakcje - pomnik księcia litewskiego Witolda, Góra Śpiewu, ze wspaniałym widokiem na okolice miasta, neogotycki kościół, promenada spacerowa nad Niemnem – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat.

Oprócz podziwiania cudownej przyrody i zwiedzania miasta nasi uczniowie mieli zaplanowanych dużo innych atrakcji m. in. wyjścia na basen, turnieje koszykówki i siatkówki oraz zawody lekkoatletyczne na nowo oddanym do użytku stadionie.

W rozgrywkach sportowych uczniowie „Czerwonego” nie dali szans swoim kolegom i koleżankom z Litwy. Mogli oni też bez ograniczeń korzystać z zaplecza sportowego należącego do Centrum Sportu.

Dobrej zabawie i wspólnym grom nie przeszkodziła nawet zła pogoda. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni z pobytu na Litwie. Mamy nadzieję na kolejne wymiany sportowe i stały kontakt z zagranicznymi przyjaciółmi.

Grzegorz Supruniuk

 


 

"Czerwony" nad Niemnem

Wymiana młodzieży z Polski i LitwyW dniach 16 - 20 września 2013 r. pierwsza z dwóch grup uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami przebywała w litewskim kurorcie Birstonas. Wyjazd zorganizowany został w ramach wymiany młodzieży z Polski i Litwy. W czerwcu to my mieliśmy zaszczyt gościć Litwinów w Ełku, natomiast po wakacjach przyszedł czas na rewizytę.

Po niezbyt długiej podróży dojechaliśmy do Birstonas, malowniczego i spokojnego miasteczka położonego nad Niemnem. Oprócz podziwiania cudownej przyrody, zaplanowanych mieliśmy dużo różnych atrakcji m. in. wyjścia na basen, turnieje koszykówki i siatkówki oraz zawody lekkoatletyczne na nowo oddanym do użytku stadionie. W rozgrywkach sportowych nie daliśmy szans kolegom i koleżankom z Litwy. Mogliśmy też bez ograniczeń korzystać z zaplecza sportowego należącego do Centrum Sportu.

Historię Birstonas i jego okolic poznaliśmy na wycieczce z panią przewodnik, która przekazała nam wiele bardzo ciekawych informacji o mieście.

Dobrej zabawie i wspólnym grom nie przeszkodziła nawet zła pogoda. Najbardziej jednak zapadły nam w pamięci poranne pobudki pana Grzegorza Supruniuka oraz pyszne posiłki, które zapewniały nam energię na cały dzień i ... noc.

Aleksandra Balcerzak, Joanna Kowalewska kl. III a