Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Paryż, Paryż ...

W ParyżuNasza szkoła stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom uczniów, którzy uczą się języka francuskiego i/lub interesują się kulturą i cywilizacją krajów francuskojęzycznych. Aby wzmacniać ich motywację do nauki  języka francuskiego oraz rozwijać ich zainteresowania, organizowane są w miarę możliwości wyjazdy zagraniczne. Szkoła uczestniczyła w wymianie młodzieży polsko-francuskiej z liceum w Forbach, miasteczku w Lotaryngii. Podczas jednych z wakacji grupa licealistów z naszej szkoły zwiedzała też Paryż pod opieką nauczyciela języka francuskiego.  Ostatni tego typu wyjazd miał miejsce we wrześniu 2012 roku, a jego celem ponownie była stolica Francji. Z pewnością uczestnicy tych zagranicznych wypraw zapamiętają je na długo i będą o nich wspominać po opuszczeniu murów naszego liceum.

Sławomir Marchlewski

 

Czytaj więcej: Paryż, Paryż ...

Niezapomniana przygoda uczniów z „Czerwonego” w Seulu

 

W  Korei - 2011W czerwcu 2011 r. dziewięcioro uczniów z naszego liceum wraz z p. Iwoną Malinowską spędziło prawie dwa tygodnie w Korei Południowej. Wyjazd odbył się w ramach projektu „A to Polska właśnie”, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Caritas Diecezji Ełckiej.

Czytaj więcej: Niezapomniana przygoda uczniów z „Czerwonego” w Seulu

Wymiana młodzieży z Polski i Litwy

Wymiana młodzieży z Polski i Litwy

Wymiana młodzieży z Polski i LitwyW ubiegłym tygodniu gościliśmy kolejną grupę młodzieży z litewskiego miasta Birsztanaus. W dniach 17-20 czerwca 2013 roku odbyła się druga tura polsko-litewskiej wymiany młodzieży. Program, podobnie jak w poprzednim tygodniu, zdominowały zajęcia sportowe.

Po powitaniu, o poranku 17 czerwca, na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną chłopców. Późnym popołudniem udaliśmy się na spotkanie integracyjne, zorganizowane przez ełckie stowarzyszenie STOPA. To była świetna okazja do bliższego poznania się i przełamania bariery językowej (nieoceniona okazała się znajomość angielskiego ;)).

Czytaj więcej: Wymiana młodzieży z Polski i Litwy