Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Nowa witryna WWW

Czy podoba Ci się nowy serwis I LO im. S. Żeromskiego w Ełku?

1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Osiągniecia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Najważniejsze osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Warmińsko – Mazurskie Zawody Matematyczne:

Rafał Kulik (3C) – laureat; Maciej Pogorzelski (3C), Patryk Olszewski (3A), Patryk Wiśniewski (2D2) – wyróżnieni finaliści

Nagrodami są indeksy na wydział matematyczno-informatyczny UW-M w Olsztynie.

Sebastian Czyżewski (3A), Aleksandra Oszmian (3C), Weronika Kijewska (3E) – pozostali finaliści

Konkurs „Matematyka stosowana” organizowany przez Politechnikę Białostocką:

Patryk Olszewski (3A), Sebastian Czyżewski (3A), Rafał Kulik (3C), Maciej Pogorzelski (3C) – wtróżnieni finaliści finaliści

Zdobyli oni indeksy na dowolny kierunek na Politechnice Białostockiej.

Oliwia Kierznowska (3A), Szymon Kisielewski (3A), Filip Kuźnicki (2D1), Patryk Wiśniewski (2D2), Szymon Augustynowicz (2C), Daniel Wroczyński (2C) – pozostali finaliści

Konkurs matematyczny MAT:

Wyróżnienia otrzymali:      klasy pierwsze: Filip Borsukiewicz (III m. w woj.), Rafał Merchelski (IV m. w woj.);    klasy drugie: Szymon Augustynowicz (I m. w woj., XV m.      w kraju), Łukasz Kondracki, Daniel Wroczyński (VI m. w woj., VIII m. w kraju), Michał Radzewicz (VIII m. w woj.);    klasy trzecie: Rafał Kulik (IV m. woj.), Daniel Raulin, Maciej Pogorzelski (IX m. w woj.)

Alfik Matematyczny:

Maj Piekarska (1C1) – IV m. w woj.; Daniel Wroczyński (2C) – II m. w woj.;

Szymon Augustynowicz (2C) – IV m. w woj.; Łukasz Kondracki (2C) – V m. w woj.; Emilia Bobowska (2B) – VII m. w woj.; Michał Radziewicz (2C) – XI m. w woj.;

Daniel Wiszowaty (2A) – XIV m. woj.

Maks Matematyczny:

Wiktoria Surynt (2E) – II m-ce w woj.; Jakub Lutyński (1C1) – III m-ce w woj.;  Maksymilian Symko (1C1) – V m-ce w woj.; MartynaKmita (1E), Rafał Merchelski (1C1) – VI m-ce w woj.; Sebastian Czyżewski (3A) – II m-ce w woj.; Oliwia Kierznowska (3A) – IV m-ce w woj.; Alan Ponichtera (3A) – VI m-ce w woj.

Kangur Matematyczny:

Maja Piekarska (1C1) – wynik bardzo dobry (najlepszy w regionie)

Wyróżnienia: Filip Borsukiewicz, Kacper Kulesza (1E); Martyna Rynkowska, Bartosz Mróz, Rafał Merchelski (1C1); Marcin Dadura, Łukasz Kondracki, Michał Radzewicz (2C); Aleksandra Orzechowska (2E)

Konkura matematyczny „Koła Trójkąta” – org. czasopismo „Świat Matematyki”:

Anna Stachurka (3C), Jakub Stankiewicz (3C) – wyróżnienie

Konkurs matematyczny „Diamentowy Indeks AGH”:

Patryk Wiśniewski (2D2) – awans do II etapu

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego:

Wiktoria Gawryłkiewicz (3B) – awans do II etapu

Anna Helena Koronkiewicz (2C) – finalistka XLVIII Olimpiady

Olimpiada Języka Angielskiego:

Paweł Randzio (3D1) – awans do II etapu

Agata Bielenica (2E) – finalistka

Olimpiada Języka Francuskiego:

Anna Helena Koronkiewicz (3C) – awans do II etapu

Olimpiada Historyczna:

Paulina Kuczkowska (3B); Rafał Orzechowski (3B) – awans do etapu okręgowego

Olimpiada Filozoficzna:

Jakub Chojnacki (3B);Maciej Lipa (3B) – awans do II etapu

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej:

Anna Brzezińska (2B) – awans do II etapu

Olimpiada Biologiczna:

Dominika Marszeniuk (3D2) – awans do II etapu

Olimpiada Teologii Katolickiej:

Ewelina Cieżniak (1B) – awans do etapu diecezjalnego

Wojewódzkie Seminarium Astronomiczne w Olsztynie:

Anna Koronkiewicz (2C) – I miejsce

Ogólnopolski Konkurs „Fizyczne Stypendia w Toruniu”:

Anna Koronkiewicz (2C), Maja Piekarska (1C1) – finalistki

VIII Konkurs FAST w Toruniu:

Anna Koronkiewicz (2C) – finalistka konkursu (wyróżnienie przyznane przez doktorantów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, nagrodą jest indeks na dowolny kierunek na tym wydziale).

V Podlaski Konkurs Chemiczny:

Patryk Wiśniewski (2D2) – laureat konkutsu (zdobył indeks na Wydział Chemiczny Uniwersytetu Białostockiego)

Konkurs Polska Piastowska:

Paulina Kuczkowska (3B) – awans do etapu centralnego

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym:

Przemysław Sadowski (1D2) – awans do etapu okręgowego

Konkurs „Z ortografią na co dzień”:

Katarzyna Borkowska (1C2); Marta Dyszkiewicz (3D1) – awans do II etapu

Konkurs Chemiczny:

Patryk Wiśniewski (2D2) – awans do II etapu

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej:

Bartłomiej Chilmon (3A), Aleksandra Sitkowska (3C) – awans do etapu diecezjalnego

Aleksandra Sitkowska (3C) – awans do etapu ogólnopolskiego

Wojewódzki Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego:

Julita Kuskowska (1B) – II miejsce

II Ogólnopolski Konkurs Piosenki Patriotycznej w Kielcach:

Natalia Bożewicz, Dominika Krassowska, Małgorzata Gołaszewska – laureatki konkursu

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny

Mateusz Ramotowski, Maciej Gąsiorowski, Rafał Kulik – II miejsce

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Obronie Cywilnej

Michał Góralczyk i Marcin Smakosz – III miejsce

 

Oliwia Okseniuk (2D1), Karolin Rowińska (2C)  uzyskały stypendium DAAD (Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej) – udział w tzw. „Schnupperwoche” – tygodniowy program orientacji zawodowej na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz w Niemczech

 

Filip Kuźnicki (2D1) uzyskał stypendium DAAD – udział w programie „RoboSchool” zorganizowanym przez Uniwersytet Techniczny w Chemnitz (warsztaty z budowy i programowania robotów).