Podsumowanie wyników matury 2015

Opracowanie wyników matury 2015 r. w I LO w Ełku

Egzamin maturalny w I LO zdawało 169 uczniów. Wszyscy (tj. 100%) zdający osiągnęli sukces i otrzymali świadectwa maturalne!

Uczniowie przystąpili do matury z przedmiotów obowiązkowych -  języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego, tj. j. angielskiego,  j. francuskiego, j. niemieckiego.

Zdawalność  egzaminu maturalnego w 21 powiatach województwa warmińsko-mazurskiego przedstawia się następująco:

• średnio 80% i powyżej osiągnęło 7 powiatów
  • najwyższy wynik osiągnął powiat  ełcki  i wynosi on 87%!
  • trzeba zauważyć, że zarówno miasto Olsztyn (75%), jak i powiat olsztyński (68%) wypracowały niższe wyniki.