Podsumowanie wyników matury 2013

Opracowanie wyników matury 2013 w I LO w Ełku

Matura, jak co roku, spędza sen z oczu uczniom, ich rodzicom i nauczycielom. Jak to zazwyczaj bywa, strach ma wielkie oczy. W ubiegłym roku tradycyjnie martwiliśmy się o wyniki naszych absolwentów, a uczniowie po raz kolejny spisali się na medal i bardzo dobrze zdali ten egzamin.

W roku szkolnym 2012/2013 do egzaminu maturalnego przystąpiło 209 zdających. Ponownie możemy z dumą ogłosić, że 100% naszych uczniów otrzymało świadectwo maturalne.

Uczniowie naszej szkoły, jak zwykle, poza przedmiotami obowiązkowymi (j. polski, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym), przystąpili w ubiegłym roku również do egzaminów dodatkowych zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

W powiecie ełckim do egzaminu maturalnego przystąpiło 815 uczniów, z tego  ponad 25% to uczniowie naszej szkoły, zatem wyniki maturzystów naszego powiatu to w dużej części wyniki naszych uczniów.

Porównanie wyników I LO i innych szkół powiatu ełckiego można znaleźć na stronie OKE w Łomży: http://www.oke.lomza.pl/images/pliki/matura/sprawozdanie/powiaty/2013/2805.pdf

Jako że uczniowie I LO w Ełku pragną studiować na różnych, często bardzo prestiżowych uczelniach w kraju i poza nim, należy ich wyniki porównywać z wynikami uczniów kształcących się poza Ełkiem, aby ocenić ich szanse na dostanie się na dobre uczelnie.

Poniżej przedstawione są procentowe wyniki naszych uczniów w porównaniu z wynikami uczniów z całego powiatu, województwa i kraju.