Nowa witryna WWW

Czy podoba Ci się nowy serwis I LO im. S. Żeromskiego w Ełku?

1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Rozstrzygnięcie konkursu: „ Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Rozstrzygnięcie konkursu o Marszałku Józefie Piłsudskim

W dniu 9 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Karanowski – 3E

II miejsce  -  Agata Bielenica  -  3E

III miejsce  -  Michał Kozaczek  -  2E

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy panu Dariuszowi Wawiórko za opiekę merytoryczną nad konkursem.

Anna Mierzejewska

Barbara Jodko

Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim

W związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, biblioteka szkolna z panem Dariuszem Wawiórko organizuje konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim.

Konkurs odbędzie się w czytelni 9 listopada o godzinie 9.50 (3-cia lekcja).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do biblioteki do dnia 6 listopada.

Dla zwycięzcy przewidziana nagroda książkowa. SpokoUśmiech

ACADEMICA

Uwaga czytelnicy – szczególnie uczniowie przygotowujący się do konkursów!

Biblioteka szkolna przypomina, że w czytelni znajduje się terminal umożliwiający dostęp do cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych Academica przy Bibliotece Narodowej.

Jednocześnie wyjaśniamy, że dostęp do publikacji chronionych prawem autorskim jest możliwy tylko na ekranie terminala znajdującego się w czytelni. Nie ma możliwości drukowania, zgrywania na nośniki czy „wypożyczania” tekstów do domu. Czytelnicy, którzy chcą skorzystać z terminala Akademiki otrzymują login i hasło umożliwiające zalogowanie się do cyfrowej wypożyczalni. Prosimy o wcześniejsze informowanie o zamiarze skorzystania z sesji dostępu, ponieważ pracownicy biblioteki muszą wygenerować kod PIN, który jest codziennie zmieniany.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Piknik „Brzechwa przyjacielem dzieci”

W dniu 13 maja 2018r. w Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się piknik „Brzechwa przyjacielem dzieci” organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną i biblioteki szkolne.

Piknik

Uczniowie szkół średnich przygotowali gry i zabawy dla dzieci klas 1-3. Nasza biblioteka przygotowała zabawę, w której maluchy musiały odgadnąć z jakiego utworu Brzechwy pochodzi dany cytat. Nagrodą za poprawną odpowiedź był słodki poczęstunek. Wszyscy się wspaniale bawili, pogoda dopisała, a uśmiechy z twarzy dzieciaków nie znikały.

Piknik

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych „Academica”

Biblioteka szkolna I LO informuje, że uruchomiła stanowisko komputerowe z dostępem do systemu Biblioteki Narodowej, przeznaczone dla czytelników, którzy chcieliby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych „Academica”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biblioteką (więcej na stronie www.academica.edu.pl).

Konkurs rozstrzygnięty

23 lutego w bibliotece szkolnej odbył się konkurs: „W drodze do Niepodległej”, organizowany w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce -  Agata Bielenica  IIE
  2. miejsce – Sebastian Wybranowski  IIID3
  3. miejsce – Mateusz Karanowski   IIE

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy

Nowości biblioteczne - styczeń-luty 2018

W styczniu i lutym księgozbiór biblioteki powiększył się o kolejne zakupy . Wśród nowo zakupionych książek znalazły się lektury szkolne i beletrystyka. Poniżej zamieszczamy niektóre tytuły i zapraszamy wszystkich do lektury:

Konkurs o Niepodległej

W związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, biblioteka szkolna  z p. Dariuszem Wawiórko organizuje konkurs pt. „W drodze do Niepodległości”.

Konkurs odbędzie się w czytelni 23 lutego o godzinie 8.00

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do biblioteki do dnia 22 lutego.

Dla zwycięzcy przewidziana nagroda książkowa. Uśmiech

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem

Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowania dla uczniów I LO za udział w akcji  „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”  Z zebranych słodyczy i książek  zrobiliśmy paczki, które zostaną przekazane 11 grudnia wychowankom ełckiego Domu Dziecka (przy ulicy Armii Krajowej).

Serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.

Najwięcej słodkości zebrały klasy 2A, 3D1, 1D1, ogromne podziękowania także dla klas: 1C2, 2E,2EF,2C,1D2.

I Ty możesz zostać Św. Mikołajem