Nowa witryna WWW

Czy podoba Ci się nowy serwis I LO im. S. Żeromskiego w Ełku?

1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - podziękowania

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w akcji: „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” organizowanej na rzecz dzieci z ełckiego Domu Dziecka. W akcji udział wzięło 14 klas.

I Ty możesz zostać  św. Mikołajem

Na szczególne podziękowania zasługują klasy 1E1,  2D1, 2D2 oraz ich wychowawcy. Wymienionym klasom Dyrektor szkoły przyznał nagrodę w postaci dodatkowego dnia wolnego, przeznaczonego na wyjście integracyjne.

Z zebranych słodyczy przygotowaliśmy 20 paczek, które 6 grudnia zostały przekazane najmłodszym wychowankom Domu Dziecka.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję
za pomoc i okazane serce.

Nowości biblioteczne – zakupione w 2019 roku.

Księgozbiór biblioteki powiększył się o kolejne zakupy . Wśród nowo zakupionych książek znalazły się lektury szkolne i beletrystyka. Poniżej zamieszczamy niektóre tytuły i zapraszamy wszystkich do lektury:

• Paris B.A. – Na skraju załamania.
  • Frances Michelle – Ta dziewczyna.
  • Picoult Jodi – Małe wielkie rzeczy.
  • Benedict Marie – Pokojówka miliardera.
  • Picoult Jodi – W naszym domu.
  • Żulczyk Jakub – Wzgórze psów.
  • Zyskowska-Ignaciak Katarzyna – Historia złych uczynków.
  • Schneider Robyn – Dzień ostatnich szans.
  • Nosowska Katarzyna- A ja żem jej powiedziała.
  • Stoker Bram – Dracula.
  • Chamberlain Diane – Zostały po niej sekrety.
  • Sawicka Wioletta – Czas próby.
  • Sawicka  Wioletta – Wyspy szczęśliwe.
  • Wicha Marcin – Rzeczy, których nie wyrzuciłem.
  • Morris Heather – Tatuażysta z Auschwitz.
  • Moyes Jojo – Srebrna zatoka.
  • Olejnik Agnieszka – Mów szeptem.
  • Minier Bernard – Siostry.
  • Boyne John – Chłopiec w pasiastej piżamce.
  • Boyne John – Chłopiec na szczycie góry.
  • Szczygieł Mariusz – Nie ma.
  • Tokarczuk Olga – Bieguni.
  • Tokarczuk Olga – Księgi Jakubowe.

W ramach odnowienia księgozbioru lektur szkolnych zakupiono komplety następujących tytułów;

• Bedier Józef – Dzieje Tristana i Izoldy.
  • Schulz Bruno – Sklepy cynamonowe.
  • Sapkowski Andrzej – Maladie i inne opowiadania.
  • Parandowski Jan – Mitologia.
  • Dostojewski Fiodor – Zbrodnia i kara.
  • Sofokles – Antygona.
  • Zapolska Gabiela – Moralność pani Dulskiej.

Rozstrzygnięcie konkursu: „ Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Rozstrzygnięcie konkursu o Marszałku Józefie Piłsudskim

W dniu 9 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Karanowski – 3E

II miejsce  -  Agata Bielenica  -  3E

III miejsce  -  Michał Kozaczek  -  2E

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy panu Dariuszowi Wawiórko za opiekę merytoryczną nad konkursem.

Anna Mierzejewska

Barbara Jodko

Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim

W związku z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, biblioteka szkolna z panem Dariuszem Wawiórko organizuje konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim.

Konkurs odbędzie się w czytelni 9 listopada o godzinie 9.50 (3-cia lekcja).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do biblioteki do dnia 6 listopada.

Dla zwycięzcy przewidziana nagroda książkowa. SpokoUśmiech

ACADEMICA

Uwaga czytelnicy – szczególnie uczniowie przygotowujący się do konkursów!

Biblioteka szkolna przypomina, że w czytelni znajduje się terminal umożliwiający dostęp do cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych Academica przy Bibliotece Narodowej.

Jednocześnie wyjaśniamy, że dostęp do publikacji chronionych prawem autorskim jest możliwy tylko na ekranie terminala znajdującego się w czytelni. Nie ma możliwości drukowania, zgrywania na nośniki czy „wypożyczania” tekstów do domu. Czytelnicy, którzy chcą skorzystać z terminala Akademiki otrzymują login i hasło umożliwiające zalogowanie się do cyfrowej wypożyczalni. Prosimy o wcześniejsze informowanie o zamiarze skorzystania z sesji dostępu, ponieważ pracownicy biblioteki muszą wygenerować kod PIN, który jest codziennie zmieniany.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

Piknik „Brzechwa przyjacielem dzieci”

W dniu 13 maja 2018r. w Centrum Edukacji Ekologicznej odbył się piknik „Brzechwa przyjacielem dzieci” organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną i biblioteki szkolne.

Piknik

Uczniowie szkół średnich przygotowali gry i zabawy dla dzieci klas 1-3. Nasza biblioteka przygotowała zabawę, w której maluchy musiały odgadnąć z jakiego utworu Brzechwy pochodzi dany cytat. Nagrodą za poprawną odpowiedź był słodki poczęstunek. Wszyscy się wspaniale bawili, pogoda dopisała, a uśmiechy z twarzy dzieciaków nie znikały.

Piknik

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych „Academica”

Biblioteka szkolna I LO informuje, że uruchomiła stanowisko komputerowe z dostępem do systemu Biblioteki Narodowej, przeznaczone dla czytelników, którzy chcieliby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych „Academica”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biblioteką (więcej na stronie www.academica.edu.pl).

Konkurs rozstrzygnięty

23 lutego w bibliotece szkolnej odbył się konkurs: „W drodze do Niepodległej”, organizowany w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce -  Agata Bielenica  IIE
  2. miejsce – Sebastian Wybranowski  IIID3
  3. miejsce – Mateusz Karanowski   IIE

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy

Nowości biblioteczne - styczeń-luty 2018

W styczniu i lutym księgozbiór biblioteki powiększył się o kolejne zakupy . Wśród nowo zakupionych książek znalazły się lektury szkolne i beletrystyka. Poniżej zamieszczamy niektóre tytuły i zapraszamy wszystkich do lektury: