Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Europejski Dzień Języków 2022

 26 września 2022 roku, zostały zorganizowane już po raz dziesiąty w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego obchody Europejskiego Dnia Języków. 
Na drugiej godzinie lekcyjnej tradycyjnie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zmierzenia się        z niełatwymi 15 pytaniami testu wiedzy o językach. Zostały one odczytane z wykorzystaniem szkolnej radioli przez uczennicę klasy IV D Natalię Rakowską. Tym razem nie udało się wyłonić jednego zwycięzcę i dlatego przyznano trzy równorzędne nagrody dla uczniów, którzy uzyskali po                                  12 punktów :
Aniela Żylińska – klasa I D
Bartosz Grzesiuk – klasa II C
Paweł Kadłubowski – klasa IV AB
Powyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe    w Ełku, Radę Rodziców przy I LO w Ełku, oraz Stowarzyszenie „Kreatywny Czerwony” przy I LO w Ełku.
Europejski Dzień Języków 2022
 
Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się główne obchody w świetlicy szkolnej, czyli quiz-zabawa dla drużyn złożonych z dwóch przedstawicieli siedmiu klas pierwszych. Sprawne przeprowadzenie imprezy zagwarantowali uczniowie klasy IV AB  – Julita Kunda i Aleksandra Wróblewska. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Wesołowskiej. Złożyły się nań piosenki wykonywane przez młodzież naszej szkoły.
Oto zwycięzcy quizu-zabawy :
I miejsce – klasa I C (Weronika Weisbrod, Olaf Płatek)
II miejsce – klasa I B (Maria Habinowska, Julia Kamińska)
III miejsce – klasa I E2 (Mateusz Liwoch, Piotr Staniszewski)
Trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku, Radę Rodziców przy I LO w Ełku, oraz Stowarzyszenie „Kreatywny Czerwony” przy I LO w Ełku. Ponadto każda z tych drużyn została uhonorowana nagrodami specjalnymi w postaci pamiątkowych czerwonych cegiełek, które niewątpliwie kojarzą się z naszą szkołą. Zostały one wykonane przez panią Ewelinę Bujnowską.
Obchody Europejskiego Dnia Języków były również współorganizowane, poza osobami wymienionymi powyżej,  panie Agnieszka Miezianko i Małgorzata Rogowska.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, jak również jej uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na obchody Europejskiego Dnia Języków roku 2023.
Koordynator obchodów Europejskiego Dnia Języków
Sławomir Marchlewski