Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kampania BIAŁA WSTĄŻKA

biała wstążka

Kampania BIAŁA WSTĄŻKA  25 listopada  – 10 grudnia 2020 r.

Kampania „Biała wstążka” to największa na świecie – z udziałem aż 60 krajów – kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Stworzona przez mężczyzn, do nich jest przede wszystkim skierowana. W okresie pandemii osoby doświadczające przemocy zostały zamknięte pod jednym dachem ze swoimi oprawcami, a w wielu domach istniejące już konflikty eskalowały. Trudną  sytuację ofiar  potwierdzają zatrważające statystyki na temat gwałtowanego wzrostu liczby zgłoszeń o doświadczaniu przemocy ze strony najbliższych.

W ramach Kampanii odbędzie się szereg różnych wydarzeń.  Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku, wolontariusze Ochotniczego Hufca Pracy, funkcjonariusze KPP oraz strażnicy miejscy będą m. in. upowszechniać ideę Kampanii.

W trakcie trwania Kampanii w Ełku odbędą się:

  • dyżury telefoniczne „Nie jesteś sam”,  wtorek-piątek w godz. 16.00 do 19.00, tel. 87 732 64 45,
  • indywidualne konsultacje z psychologiem, psychologiem dziecięcym, prawnikiem w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA w Ełku przy ul. Kościuszki 27A (zapisy pod tel. 87 732 64 45),
  • zajęcia rozwojowe „Bądź Aktywny - Pokochaj siebie”- grupa wsparcia, z dietetykiem, kosmetyczką,
  • szkolenie  dla przedstawicieli zespołów interdyscyplinarnych/grup roboczych,
  • Dzień Otwartych Drzwi - 05 grudnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku, Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA, Komendzie Powiatowej Policji w Ełku i innych instytucjach (możliwość formy zdalnej).

Finałem kampanii będzie konferencja, która odbędzie się 10 grudnia.