Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych - „KNOW AMERICA”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół średnich, który jest organizowany przez Fundację Wspomagania Wsi wraz z Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową.

Konkurs dzieli się na trzy etapy.          

Etap I zwykle trwa od września do listopada. Uczestnicy rejestrują się na stronie http://knowamerica.pl/panel/register , gdzie wypełniają test jednokrotnego wyboru. Składa się on z 30 pytań w języku polskim i 30 pytań w języku angielskim. Zagadnienia obejmują takie dziedziny, jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty" czy sport. System sprawdza testy automatycznie i pozwala wyłonić 60 uczestników pierwszego etapu z największą liczbą punktów. Oni przechodzą dalej.

 

Etap II zwykle trwa od listopada do stycznia. Zadaniem 60 uczestników jest napisanie esejów w języku polskim na jeden z 15 tematów. Do etapu III przechodzi 15 autorów najlepszych prac.

Etap III, czyli finał, odbywa w Warszawie zwykle między lutym a kwietniem. Przed przyjazdem do stolicy, 15 uczestników wyłonionych w etapie II nagrywa i przesyła filmy, w których wypowiadają się na jeden z trzech ogłoszonych wcześniej tematów. W tym czasie uczestnicy przygotowują się też do egzaminu ustnego na podstawie przygotowanej puli zagadnień. W Warszawie piętnastka finalistów rozmawia z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki i Fundacji Wspomagania Wsi.

Nagrody

  • Studia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW - trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
  • Staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej - jedno miejsce na miesięcznym stażu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.
  • Trzydniowe zwiedzanie Warszawy - trzydniowe spotkanie laureatów. W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

Instrukcja dla uczestników konkursu „I know America”

http://knowamerica.pl/instrukcja-dla-uczestnikow

Strona internetowa:

http://knowamerica.pl

 Uwaga!

Rejestracja już rozpoczęta!

Zachęcamy do udziału:)

Zespół nauczycieli języka angielskiego