Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Książka z plecaka” w Czerwonym

8 września 2020 roku Czerwony odwiedziła „Książka z plecaka”!

We wtorkowy poranek 8.09.2020 r. klasy IIIB i 2A spotkały się z panem profesorem Lechem Giemzą, pracownikiem naukowym Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W ramach akcji „Książka z plecaka” pan profesor zaproponował zajęcia „Ironia w poezji Wisławy Szymborskiej”. Analizowaliśmy dwa wiersze: „Wieczór autorski” i „W parku”.

Inspirujące podejście do tekstów i ciekawe tropy interpretacyjne, które zaproponował pan profesor, sprawiły, że niektórzy nawet odważyli się zabrać głos w dyskusji ;) To były dwie dobrze spędzone godziny!

„Książka z plecaka” to inicjatywa pracowników naukowych Wydziału Nauk Humanistycznych KUL, którzy postanowili pomóc maturzystom przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu: http://ksiazkazplecaka.pl/, profilu na FB: https://www.facebook.com/Ksi%C4%85%C5%BCka-z-plecaka-1316092778482975 oraz kanału na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UChc6qZgAf3k-aOxrDc4Rp4A/featured. Znajdziecie tam wiele materiałów, które pomogą Wam przygotować się do matury z języka polskiego lub po prostu poszerzyć swoją wiedzę o  tekstach literackich.

                                                                                                                                                   Ewa Kosiorek