BIBLIOTEKI BABCIOM I DZIADKOM

zaproszenie

Dzień Babci i Dziadka to piękna okazja, która  umożliwiła ełckim bibliotekom zorganizowanie międzypokoleniowego spotkania w nietypowej „Kawiarence dla Babci i Dziadka”, stworzonej w Zespole Szkół nr 5 w Ełku.

Biblioteka szkolna i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  również wzięli udział w tej imprezie.

Nasi uczniowie promowali czytelnictwo podczas bajkowej zgaduj-zgaduli. Zabawa polegała na odczytywaniu fragmentów znanych bajek, a dziadkowie wraz z wnukami je odgadywali, za co, nagradzani byli drobnymi upominkami.

Jest to kolejne wspólne przedsięwzięcie zorganizowane przez ełckie biblioteki. Tym razem celem było uhonorowanie Babć i Dziadków w związku z ich świętem. Swą obecnością zaszczycili nas goście z Klubu Senior+ oraz babcie i dziadkowie wraz z wnuczętami. Współtwórcami happeningu były biblioteki szkół ponadpodstawowych, Zespół Marzycielki pod kierunkiem Jana Olejnika, przedstawiciele bibliotek szkół podstawowych. Całość prowadziła Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna .Wiele emocji wzbudziły popisy umiejętności szycia, ubijania piany z białek i tańca z wnuczką na gazecie. Było to udane świętowanie integrujące pokolenia. Całości dopełnił  pyszny poczęstunek w „Kawiarence dla Babci i Dziadka” przygotowany przez organizatorów.

zaproszenie