Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Siatkarze z awansem

  10 grudnia 2019 r. na hali Zespołu Szkół Sportowych w Ełku, odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.

   Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech szkół, dwie z powiatu ełckiego: I LO w Ełku i Zespół Szkół Sportowych w Ełku oraz LO z Gołdapi i Zespół Szkół Ogólnokształcących z Olecka, reprezentujący powiaty gołdapski i olecki. W dwóch pierwszych meczach siatkarze z „czerwonego” bardzo gładko poradzili sobie z przeciwnikami z Ełku i Olecka. Większe wymagania postawili reprezentanci liceum z Gołdapi. Po dwóch setach stan rywalizacji był remisowy. O zwycięstwie w tym starciu decydował tie-break, w którym ostatecznie triumfowali goście z Gołdapi.

   Obie drużyny, zajmując dwa pierwsze miejsca w Mistrzostwach Rejonu VI, zakwalifikowały się do kolejnego etapu rozgrywek w ramach Szkolnego Związku Sportowego, czyli Półfinału III, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w Szczytnie.