Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Siatkarze znowu najlepsi w powiecie

Mistrzostwa Powiatu Ełckiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w tym roku szkolnym przeprowadzone zostały na nowo wybudowanej hali Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

Turniej odbył się 8 listopada 2019r. Do rywalizacji przystąpiło 8 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Zespoły podzielone zostały na dwie czterodrużynowe grupy, w których rozegrano mecze systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

Chłopcy z I LO w Ełku, w meczach grupowych, rywalizowali z ZS nr6, II LO oraz ZS nr1, natomiast w grupie drugiej walka toczyła się pomiędzy zawodnikami ZDZ, ZSS, ZS nr5 oraz ZSME.

Siatkarze I LO, bez większych problemów, pokonali swoich przeciwników, zarówno w rywalizacji grupowej jak również w decydującej fazie turnieju. W półfinale przyszło im się zmierzyć z chłopakami z "ekonomiaka", a w finale z gospodarzami turnieju – siatkarzami ze "sportówki". Wszystkie mecze zostały wygrane bez straty seta. Dzięki zwycięstwu w mistrzostwach powiatu, chłopcy z I LO zakwalifikowali się do dalszego etapu rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego, czyli Mistrzostwa Rejonu VI.

 

Skład reprezentacji I LO w Ełku: Sebastian Erdmann, Marcin Gabruś, Szymon Skindzier, Adam Ramotowski, Konrad Skóra, Jakub Gałecki, Maksymilian Jurek, Bartosz Hermanowski, Wiktor Wysocki, Jakub Gąsiorowski, Maksymilian Symko, Paweł Pszczółkowski

Trenet: Maciej Kosiorek.