Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW -2019

26 września 2019 roku, zostały zorganizowane już po raz siódmy w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego obchody Europejskiego Dnia Języków. Tym razem do wspólnego świętowania zaprosiliśmy klasę 8 C ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunem panią  Ewą Redlin (nauczycielką jęz. niemieckiego)

Na drugiej godzinie lekcyjnej tradycyjnie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zmierzenia się z niełatwymi pytaniami testu wiedzy o językach. Zostały one odczytane z wykorzystaniem szkolnej radioli przez ucznia klasy III C1 Rafała Merchelskiego.

Zwycięzcami testu okazali się :

I miejsce – Błażej Marciniak z klasy III C1

II miejsce – Maja Truszkowska z klasy I D

III miejsce – Klaudia Domel z klasy III E

Powyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowego ufundowane przez Ełckie Centrum Kultury i Powiat Ełcki.

Europejski Dzień Języków

Na czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się również zajęcia integracyjne zorganizowane przez panią Ewelinę Bujnowską z myślą o kolegach ze szkoły podstawowej, oraz otwarta lekcja języka angielskiego przeprowadzona przez pana Mirosława Bujnowskiego.

Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyła się pierwsza część obchodów w świetlicy szkolnej, czyli quiz-zabawa dla drużyn złożonych z trzech przedstawicieli pięciu pierwszych klas pierwszych (po gimnazjum).  Na kolejnych dwóch godzinach lekcyjnych odbyła się druga tura quizu-zabawy, tym razem dla drużyn złożonych z dwóch przedstawicieli pięciu klas pierwszych (po szkole podstawowej), oraz dwóch przedstawicieli ze szkoły podstawowej. Sprawne przeprowadzenie imprezy zagwarantowali uczniowie klasy III E – Martyna Olender i Przemysław Sadowski. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Wesołowskiej. Złożyły się nań piosenki wykonywane przez młodzież naszej szkoły w różnych językach obcych.

Zwycięzcy quizu-zabawy (po gimnazjum) :

I miejsce – klasa I B1

II miejsce – klasa I E1

III miejsce – klasa I C1

Zwycięzcy quizu-zabawy (po szkole podstawowej) :

I miejsce – klasa I A

II miejsce – klasa I CEuropejski Dzień Języków

III miejsce – klasa I B

 

Dwie pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Ełckie Centrum Kultury i Powiat Ełcki, a zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali również nagrody specjalne – pamiątkowe czerwone cegiełki, które niewątpliwie kojarzą się z naszą szkołą.

W obchody Europejskiego Dnia Języków były również zaangażowane, poza osobami wymienionymi powyżej,  panie Agnieszka Cimochowska, Agnieszka Miezianko i Małgorzata Rogowska.

 Europejski Dzień Języków

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, jak również jej uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na obchody Europejskiego Dnia Języków roku 2020.

Koordynator obchodów Europejskiego Dnia Języków

Sławomir Marchlewski