Startuje "Olimpiada Cyfrowa"

Olimpiada Cyfrowa

Olimpiada Cyfrowa to jedyna olimpiada interdyscyplinarna, sprawdzająca kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2018 r.), projektu medialnego (styczeń – luty 2019 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2019 r.).

Co sprawdza olimpiada?

Celem Olimpiady Cyfrowej jest wyłonienie takich uczniów i uczennic, którzy:

• są świadomymi użytkownikami mediów cyfrowych, krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów,
  • w sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje w sieci,
  • przestrzegają standardów etycznych,
  • dbają o swoje i innych bezpieczeństwo w sieci,
  • dostrzegają i rozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów,
  • potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy,
  • są kreatywni.

Więcej informacji na temat Olimpiady znajdziesz na tej stronie internetowej. Zachęcamy do udziału.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w Olimpiadzie Cyfrowej - zgłoś się do Pana Dariusza Lewandowskiego. Do 31 października można dokonać rejestracji Komisji Szkolnej oraz uczestników i uczestniczek (a może inna kolejność...).