Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Europejski Dzień Języków

Dziś, czyli 26 września 2018 roku, zostały zorganizowane już po raz piąty w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego obchody Europejskiego Dnia Języków. Tym razem do wspólnego świętowania zaprosiliśmy klasę 8b ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunem panią Ewą Paszkowską.

Europejski Dzień Języków 2018

 Na drugiej godzinie lekcyjnej tradycyjnie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zmierzenia się z niełatwymi pytaniami testu wiedzy o językach. Zostały one odczytanez wykorzystaniem szkolnej radioli przez ucznia klasy III D2 Patryka Wiśniewskiego. Zwycięzcami testu okazali się :

 I miejsce – Szymon Kowalczyk z klasy III E

II miejsce – Bartosz Mróz z klasy II C1

III miejsce – Justyna Znorowska z klasy III D1

 Powyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowego ufundowane przez Ełckie Centrum Kultury i Powiat Ełcki.

 Na drugiej godzinie lekcyjnej odbyły się również zajęcia integracyjne zorganizowane przez panią Ewelinę Bujnowską z myślą o kolegach ze szkoły podstawowej, oraz otwarta lekcja języka angielskiego przeprowadzona przez pana Mirosława Bujnowskiego.

Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się główne obchody w świetlicy szkolnej, czyli quiz-zabawa dla drużyn złożonych z dwóch przedstawicieli sześciu klas pierwszych, oraz dwóch przedstawicieli ze szkoły podstawowej. Sprawne przeprowadzenie imprezy zagwarantowali uczniowie klasy II E – Martyna Olender i Przemysław Sadowski. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Wesołowskiej. Złożyły się nań piosenki wykonywane przez młodzież naszej szkoły w różnych językach obcych.

 Oto zwycięzcy quizu-zabawy :

I miejsce – klasa I C2

II miejsce – klasa I E

III miejsce – klasa I C1

 Trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Ełckie Centrum Kultury i Powiat Ełcki, a zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali również nagrody specjalne – pamiątkowe czerwone cegiełki, które niewątpliwie kojarzą się z naszą szkołą.

 W obchody Europejskiego Dnia Języków były również zaangażowane, poza osobami wymienionymi powyżej,  panie Agnieszka Cimochowska, Agnieszka Miezianko i Małgorzata Rogowska.

 Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, jak również jej uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na obchody Europejskiego Dnia Języków roku 2019.

Koordynator obchodów Europejskiego Dnia Języków

Sławomir Marchlewski