Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komentarz do Singing Red Bricks 2019

Działo się w Czerwonym, działo…21 marca. Ponownie, Drodzy Uczniowie nie zawiedliście. Kolejny Festiwal Singing Red Bricks za nami. 87 Uczniów na scenie (17 nie przetrwało trudów przygotowań) dało 32 ,,wykony’’- i to jakie! Rekordowa ilość uczniów ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, aż 18 znakomitych występów, wielkie podziękowania dla opiekunów. Poziom wszystkich wykonawców był tak wysoki i wyrównany, że pozwolicie abym nie wymieniała laureatów, a nagrodzonymi byli wszyscy. Pozwolę sobie wspomnieć tylko jeden występ (nagroda Grand Prix), który ,,porwał’’ całą publiczność, a mianowicie show Kacpra Gadomskiego – niesamowity! Festiwal był też świetną okazją do integracji międzypokoleniowej, uczniów ze szkół podstawowych z młodzieżą ze szkoły średniej i absolwentami I LO w Ełku, którzy wystąpili gościnnie na Festiwalu. A także, szansą dla podstawówek na ,,oswojenie’’ się z murami i atmosferą Złotej Szkoły, która czeka na ,,złotych uczniów’’, których jak widać i słychać nie brakuje w regionie.

W tym roku, jak zwykle królował angielski, ale nie zabrakło doskonalenia umiejętności językowych po niemiecku, francusku i japońsku. Mamy nadzieję, że Singing Red Bricks będzie dla Was inspiracją do świadomego i twórczego wykorzystywania wiedzy i umiejętności językowych w praktyce. Liczymy, że będzie to początek Waszej drogi do samodzielności w procesie uczenia się języków obcych z wykorzystaniem źródeł autentycznych. To właśnie po to ten Festiwal. Nie ma w nim ,,przegranych’’, są tylko ,,wygrani’’(dlatego nie podaję wyników). Gratulujemy Wam talentów, kreatywności, odwagi w prezentowaniu własnej pracy publicznie oraz ,,że Wam się chciało chcieć’’ – a to niełatwe w dzisiejszych czasach. Dlatego też, staramy się nagradzać wszystkich uczestników – zasłużyliście na to. Mam nadzieję, że nagrody Wam się podobają, mają też promować naszą szkołę w środowisku lokalnym i wzmacniać Waszą tożsamość ze szkołą. Jest co na siebie założyć, co poczytać, w czym nosić i czym pisać. W tym roku ,,na bogato’’ dzięki wsparciu finansowemu przez Powiat Ełcki i Urząd Miasta Ełk oraz innych instytucji i osób współpracujących przy przedsięwzięciu (szukaj w zakładce Fundatorzy).

Dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w organizację i przebieg Festiwalu - jesteście nieodzowni. A przede wszystkim, ogromne podziękowania nauczycielom-organizatorom (p. Mirosławowi Bujnowskiemu, p. Ewelinie Bujnowskiej, p.Julicie Pachuckiej, p.Agnieszce Miezianko, p.Agnieszce Cimochowskiej i Ewie Mik), którzy w tych trudnych chwilach dla polskich nauczycieli, pokazują że nie pracują tylko aby się utrzymać, ale robią coś, co daje satysfakcję niematerialną. Czekamy na Was za rok!

Ewa Mik,

współorganizator SRB