Wykłady na Politechnice Białostockiej

Matematyka - wykłady na Politechnice w Białymstoku

7 lutego 2019 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej odbyły się wykłady z matematyki organizowane przez Centrum Popularyzacji Matematyki ''Signum''. Brało w nich udział wiele szkół, w tym nasi uczniowie z klas: 1c2, 2c1, 2c2, 3a, 3c, 3d1 i 3d2 wraz z nauczycielkami matematyki p. Natalią Tabak i p. Grażyną Biernot-Lendo.

Wykłady były  szczególnie przydatne dla osób, które zgłosiły się do konkursu ''Matematyka Stosowana'' organizowanego przez Politechnikę. Wykłady trwały od 9.00 do 15.45. Dotyczyły zagadnień wykraczających poza materiał szkoły ponadgimnazjalnej : rachunek błędów, algebra macierzy oraz liczby zespolone.

Tematy wykładów były niezwykle interesujące, a my mogliśmy brać czynny w nich udział, rozwiązując zadania samodzielnie lub przy tablicy razem z sympatycznymi wykładowcami. Nasi uczniowie byli bardzo aktywni i zaangażowani.

Po wykładach udaliśmy się na ciepły posiłek. Wyjazd był niezwykle pożyteczny, a przy okazji przyjemnie spędziliśmy czas. Trzymamy kciuki za osoby biorące udział w konkursie.

Natalia Steć, Martyna Rynkowska, 2C1