Nadchodzi czas "Szlachetnej paczki".

I Liceum Ogólnokształcące w Ełku dołączyło już po raz piąty do ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Na oficjalnej stronie akcji wybraliśmy rodzinę o kodzie: 1376-590771. Tym razem jest to młoda rodzina, Pani Wioletta i Pan Kamil, którzy wychowują 8-miesięczną Julię. Aby przygotować paczkę organizujemy 6 grudnia mikołajkowy kiermasz ciast. Mamy nadzieję, że dochód z kiermaszu pozwoli nam zaspokoić choć część potrzeb tej osoby.

Opis rodziny:

Pan Kamil (22 l.) i pani Wioletta (21 l.) wychowują córkę Julię (8 miesięcy). Pracuje tylko Pan Kamil. Pani Wiolett jest na macierzyńskim. Będzie szukać pracy jak się skończy urlop i córka podrośnie. Nie mogą liczyć na pomoc rodziny, muszą radzić sobie sami. Obecnie dochód rodziny wynosi 2850 zł. Najwięcej pieniędzy pochłaniają opłaty za wynajęte mieszkanie i wydatki na dziecko. Rodzinie nie przysługuje świadczenie 500+ .

Pan Kamil i pani Wioletta tworzą kochającą rodzinę. Widać jak bardzo się kochają pomimo młodego wieku i wielu  trudności. Ich marzeniem jest własne mieszkanie, chcą zapewnić córce godne warunki do życia.

Potrzeby rodziny:

- kołdra, poduszka, pościel, koc, ręczniki

- ciepła odzież i obuwie dla wszystkich

- żywność trwała (mąka, cukier, olej, kawa, herbata, makaron, ryż, kasza, dżemy itd.),

-  środki czystości (proszek, płyn do naczyń, szampon, mydło, pasta do zębów, środki czyszczące),

- ubranka,  pieluchy (pampersy rozmiar 4) i kosmetyki dla dziecka

- specjalne upominki: perfumy, zabawki dla dziecka

Każdy może pomóc poprzez udział w kiermaszu bądź przynosząc jedną z wyżej wymienionych rzeczy do pedagoga szkolnego. Paczka musi być gotowa do 07 grudnia!  Z góry serdecznie dziękujemy.

Szkolny Klub Wolontariuszy

Szlachetna Paczka