Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Otrzęsiny 2018

W dniach 03-05 października zgodnie z tradycją, Samorząd Uczniowski wraz z ubiegłorocznymi zwycięzcami szkolnych otrzęsin- klasą IID2 zorganizował otrzęsiny dla tegorocznych klas pierwszych.

Otrzęsiny 2018
Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i zapewnili uczestnikom moc wrażeń. Tym razem pierwszoroczni zostali wysłani w podróż dookoła świata. Na trzy dni I LO zmieniło się w miejsce, w którym można było spotkać mieszanki kulturowe czy etniczne a nawet cofnąć się w czasie! 
Pierwszego dnia otrzęsin korytarzami naszej szkoły przechadzali się Francuzi, Niemcy, Rosjanie, Włosi czy Hiszpanie. Kolejnego dnia otrzęsin wehikuł czasu pozwolił nam przenieść się w czasie począwszy od lat 20 do lat 90. Ostatniego dnia otrzęsin odbył się finał imprezy. Wszystkie uczestniczące klasy pierwsze, tym razem przebrane między innymi za plemię Afrykańskie, Eskimosów, Chińczyków, Hindusów czy historycznych Galów oraz Wikingów, zebrały się na sali gimnastycznej by wziąć udział w ostatnim etapie tego wydarzenia. Pierwszoklasiści musieli również zmierzyć się ze sobą w kilku konkurencjach między innymi takich jak ‘’Jaka to melodia’’, ‘’Jeden z dziesięciu’’ czy ‘’Kalambury’’. Nad werdyktem czuwała sprawiedliwa komisja składająca się z nauczycieli naszej szkoły, tj. szkolna pedagog p. Agnieszka Cimochowska, wicedyrektor p. Grzegorz Supruniuk, nauczycielka biologii p. Ewa Motulewicz oraz zastępca przewodniczącego SU Julia Perczak. 
Po zliczeniu punktów za każdą konkurencję, sędziowie wyłonili zwycięzcę którym okazała się klasa ID1. Zgodnie z tradycją, zwycięzcy zorganizują otrzęsiny w przyszłym roku. Każda klasa uczestnicząca w imprezie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek w postaci ‘’tyty’’ z cukierkami. 
Kolejny raz, kreatywność naszych uczniów dostarczyła nam niesamowitej zabawy. Te trzy dni pozwoliły pierwszoklasistom oraz ich wychowawcom zintegrować się ze sobą. Ponadto czas spędzony na wspólnych przygotowaniach do finału oraz udział w konkurencjach pozwoliły uczniom lepiej wzajemnie się poznać.