Osiem indeksów w konkursach matematycznych!

Osiem indeksów

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Ełku w tym roku szkolnym brali udział w wielu konkursach matematycznych osiągając czołowe miejsca.

Największym osiągnięciem było zdobycie ośmiu indeksów na uczelnie.

Uczniowie zdobyli cztery indeksy na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych. Nagrodzone osoby to: Rafał Kulik, Patryk Wiśniewski, Maciej Pogorzelski oraz Patryk Olszewski.

Drugim konkursem, w którym uczniowie zdobyli kolejne cztery indeksy, to konkurs Matematyka Stosowana organizowany przez Politechnikę Białostocką. Nagrodzeni, którzy otrzymali indeksy na dowolny kierunek Politechniki Białostockiej: Sebastian Czyżewski, Patryk Olszewski, Rafał Kulik i Maciej Pogorzelski.

Wysokie wyniki nasi uczniowie zdobyli też w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Wynik bardzo dobry otrzymała Maja Piekarska, natomiast wyróżnienia zdobyły następujące osoby: Filip Borsukiewicz, Martyna Rynkowska, Kacper Kulesza, Bartosz Mróz, Rafał Merchelski, Marcin Dadura, Łukasz Kondracki, Aleksandra Orzechowska i Michał Radziewicz.

Dwie osoby: Anna Stachurka i Rafał Kulik zostały wyróżnione w konkursie „Koła Trójkąta” organizowanym przez czasopismo „Świat Matematyki”.

Trzynaście osób otrzymało wyróżnienia w konkursie Maks Matematyczny. Najlepsi z nich to: Jakub Lutyński, Wiktoria Surynt i Sebastian Czyżewski.

Wysokie miejsca w konkursie Alfik Matematyczny zdobyło siedem osób. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Maja Piekarska, Daniel Wroczyński i Szymon Augustynowicz.

Był to pracowity rok w I LO. Włożona praca przyniosła efekty i satysfakcję. Wszystkim nagrodzonym uczniom oraz nauczycielom matematyki, którzy ich przygotowywali, gratulujemy sukcesów.