V Podlaski Konkurs Chemiczny

21 marca 2018 r. w Instytucie Chemii odbyła się uroczystość zakończenia V Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Konkurs odbywa się pod patronatem Dziekana Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB profesor Beaty Godlewskiej-Żyłkiewicz iMarszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego.

V Podlaski Konkurs Chemiczny

W etapie szkolnym konkursu w grudniu 2017 r. wzięło udział ponad 300 uczniów z 27 szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Do etapu głównego V PKCh, który odbył się w Instytucie Chemii 12 lutego 2018 r. zostało dopuszczonych 68 uczniów. Komitet Organizacyjny konkursu po sprawdzeniu prac postanowił, że siedmiu uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki, otrzyma tytuł laureata i tym samym, indeks na wydział chemiczny Uniwersytetu Białostockiego.

V Podlaski Konkurs Chemiczny

Jednym z siedmiu laureatów konkursu o indeks UB został uczeń klasy 2D2-Patryk Wiśniewski.