Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty "Wendo"

W dniach 25 i 26 listopada 2017r. dwanaście uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku uczestniczyło w warsztatach WenDo w ramach projektu fundacji Autonomia „Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2017” . Projekt jest współfinansowany z dotacji programu Demokracja w Działaniu Fundacji im. Stefana Batorego.

warsztaty

Określenie WenDo znaczy „Droga Kobiet” i od samego początku było tworzone nie jako szkoła walki, lecz szkoła samoobrony dla dziewcząt i kobiet. Od początku także WenDo łączyło sztukę samoobrony fizycznej z samoobroną psychiczną. Takie podejście uczy jak w różnych sytuacjach: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także jak reagować na przemoc, wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. Podczas weekendowego spotkania licealistki nauczyły się min. jak reagować w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu i życiu. Po odpowiednim przygotowaniu, dzięki koncentracji i właściwej motywacji, większości z nich udało się wykonać zadanie polegające na przełamywaniu deski!

Warsztaty przeprowadziła certyfikowana trenerka WenDo p. Barbara Wyłudek, a organizatorkami były p. Iwona Malinowska oraz p. Agnieszka Cimochowska.