Ruszamy po "Szlachetną Paczkę"

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku dołączyli już po raz czwarty do ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Na oficjalnej stronie akcji wybraliśmy rodzinę o kodzie: WAR-3333-575700. Tym razem jest to Pani Krysia, samotna, starsza osoba. Aby przygotować paczkę organizujemy 7 grudnia mikołajkowy kiermasz ciast. Mamy nadzieję, że dochód z kiermaszu pozwoli nam zaspokoić choć część potrzeb tej osoby.

Opis rodziny:

Pani Krysia (69 l.) jest osobą samotną, nigdy nie założyła rodziny. Od dawna choruje na zwyrodnienie stawów. Z tego powodu ma trudności z poruszaniem się. Potrzebuje balkonika inwalidzkiego, który ułatwi jej codzienne funkcjonowanie. Sama musi ogrzewać swoje mieszkanie, co sprawia jej dużo trudności. Z tego powodu często przebywa w zimnie. Potrzebuje więc ciepłej bielizny, odzieży i kołdry. Ze skromnej emerytury pozostaje jej 445 zł na życie. To nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich potrzeb.

Potrzeby rodziny:

• balkonik inwalidzki,
  • kołdra, poduszka, pościel, koc,
  • ciepła odzież i bielizna, obuwie (nr buta 37,5; szczupła sylwetka rozmiar M ),
  • żywność trwała (mąka, cukier, olej, kawa, herbata, makaron, ryż, kasza, dżemy itd.),
  • środki czystości (proszek, płyn do naczyń, szampon, mydło, pasta do zębów, środki czyszczące),
  • specjalne upominki: perfumy i książka,
  • inne potrzeby: pomoc drugiego człowieka, osoba z która można porozmawiać.

Każdy może pomóc poprzez udział w kiermaszu bądź przynosząc jedną z wyżej wymienionych rzeczy do pedagoga szkolnego. Paczka musi być gotowa do 08 grudnia! Z góry serdecznie dziękujemy.

Szkolny Klub Wolontariuszy