OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Informuję wszystkich zainteresowanych, że zgłoszenia do XLIX edycji Olimpiady Języka Rosyjskiego (2017/18) przyjmuję do 31 października.

Zawody I stopnia (szkolne) składają się z części pisemnej (testu językowego o charakterze leksykalno-gramatycznym z elementami wiedzy realioznawczej) oraz części ustnej.

Część ustna – wypowiedź ucznia na dowolny temat na podstawie przeczytanej literatury (wybrane przez ucznia/nauczyciela utwory literatury pięknej, publikacje prasowe lub internetowe) w języku rosyjskim, wykraczającej poza szkolny program nauczania, ma być podstawą do dopuszczenia ucznia do części pisemnej, a zatem ją poprzedzać.
Część pisemna odbędzie się 27 XI.

Zapraszam również na profil FB: Olimpiada Języka Rosyjskiego Toruń.

A.Miezianko