Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SUKCESY MATEMATYCZNE W I LO W EŁKU

SUKCESY MATEMATYCZNE W I LO W EŁKU

 

W tym roku szkolnym w naszej szkole  odbyło się wiele konkursów matematycznych. We wszystkich konkursach uczniowie I LO osiągnęli wysokie pozycje.

 

Zaczynając od najświeższych wiadomości 5 czerwca 2017r. odbyła się Gala Warmińsko- Mazurskich Zawodów Matematycznych w Olsztynie (zdjęcie), gdzie czterech uczniów naszej szkoły otrzymało indeksy na wydział matematyki i informatyki.

Nagrodzeni uczniowie to:

Jakub Bezubik (3e), 

Szymon Grzesiukiewicz  (3c2), 

Daniel Zawroty (3c2),

Mateusz Ryszkiewicz (3c2).

Innym konkursem był Międzynarodowy „Kangur”  Matematyczny,  gdzie nasi uczniowie zdobyli siedem wyróżnień i jeden wynik bardzo dobry.

Rafał Kulik  (2c) – wynik bardzo dobry

Wyróżnienia:  Wroczyński Daniel (1c), Koronkiewicz Anna (1c), Radziewicz Michał (1c),  Ponichtera Alan  (2a), Czyżewski Sebastian (2a), Kamińska Wiktoria Ida (3c), Ryszkiewicz Mateusz (3c).

 

Następny konkurs to Maks Matematyczny. Uczniowie  naszej szkoły zdobyli wszystkie  pierwsze miejsca w województwie w swoich kategoriach.

Daniel Wroczyński  (1c)  został laureatem tego konkursu, uzyskując 1 miejsce  w województwie  i 3 miejsce w kraju w kategorii klas pierwszych.

Wyróżnienia otrzymali również:

Jakub Bezubik  (3e) -  1 miejsce w województwie w kategorii klas trzecich (wynik bardzo dobry)

Rafał Kulik  (2c) –  1 miejsce w województwie  w kategorii klas drugich (wynik dobry)

Szymon Grzesiukiewicz  (3c2) -  3 miejsce w województwie w kategorii trzecich (wynik dobry).

 

Kolejnym był konkurs organizowany przez Politechnikę Białostocką MatematykaStosowana, gdzie ośmiu uczniów zdobyło tytuł finalisty:

Weronika Czerwińska (3c1), Krzysztof Pierczyk(3c1),

Szymon Grzesiukiewicz (3c2), Michał Kujawski (3c2),

 Jakub Bezubik (3e),  Radosław Ignatowicz(3e), 

Sebastian Czyżewski (2a) i Patryk Olszewski (2a).

 

W naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny Mat. I tu również  uczniowie odnieśli sukcesy.

Daniel Wroczyński (1c) zdobył 1 miejsce w województwie i tytuł laureata,

Szymon Augustynowicz (1c)- 2 miejsce w województwie (wynik bardzo dobry),

Rafał Kulik (2c) – 3 miejsce w województwie (wynik bardzo dobry) ,

 Łukasz Kondracki(1c) – 4 miejsce w województwie,

Patryk Wiśniewski (1d2) - 7 miejsce w województwie,

Alan Ponichtera (2a)  i Daniel Zawrotny (3c2) – 9 miejsce w województwie (wynik bardzo dobry) ,

Klaudia Dawidowicz (2c) – 10 miejsce w województwie (wynik bardzo dobry).

 

Natomiast w konkursie Alfik Matematyczny wyniki wyglądały następująco:

Daniel Wroczyński (1c) – 2 miejsce w województwie,

Rafał Kulik (2c) – 3 miejsce w województwie,

Szymon Augustynowicz (1c)– 4 miejsce w województwie,

Emilia Bobowska (1c)– 6 miejsce w województwie,

Dawid Bendarowicz (1a)– 8 miejsce w województwie,

Patryk Wiśniewski(1d2) – 9 miejsce w województwie.

 

Był to pracowity rok, ale było warto!

Wszystkim nagrodzonym uczniom, ich rodzicom oraz  nauczycielom matematyki, którzy przygotowywali uczniów,  GRATULUJEMY !