Szlachetna Paczka

Uczniowie I LO już po raz trzeci przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Na oficjalnej stronie internetowej akcji wybraliśmy rodzinę o kodzie WAR-2650-540457.

Szlachetna paczka

Aby móc przygotować paczkę, musimy zebrać pieniądze. W związku z tym

6 grudnia odbędzie się w naszej szkole
Mikołajkowy Kiermasz Ciast.

Dochód z kiermaszu przeznaczymy na przygotowanie paczki.

Opis rodziny

Pani Edyta (32 lata) samotnie wychowuje swoja córkę Laurę (9 lat). Dziewczynka jest chora na łuszczycę i potrzebuje drogiego, specjalistycznego leczenia. To bardzo obciąża skromny budżet domowy. Pani Edyta pracuje jako kasjerka, otrzymuje też dofinansowanie od państwa i alimenty. Mimo to, większość pieniędzy musi wydawać na bieżące leczenie Laury. Los nie obszedł się z nimi łagodnie, ale dzielnie walczą z chorobą i trudnościami życia codziennego. Są dla siebie pociechą i podporą.

Potrzeby pani Edyty i Laury

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.

Potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów. Szampon i mydło koniecznie "Biały Jeleń" ze względu na chorobę Laury.

Odzież i obuwie: czarna kurtka zimowa dla pani Edyty (160 M/L), spodnie dla Laury (158/164), bluzki młodzieżowe (158/164), buty zimowe (38) dla mamy i córki, kapcie dla Laury (38).

Materiały szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka, firanki.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: lodówka (może ktoś chce oddać używaną) - stara lodówka zepsuła się i nie ma gdzie przechowywać żywności.

Szczególne upominki:

Pani Edyta -  książka dokumentalno – obyczajowa.

Laura -  klocki Playmobil.

Pomóż nam!

Przynieś jedną z wyżej wymienionych rzeczy do gabinetu pedagoga szkolnego lub weź udział w kiermaszu. Spiesz się! Musimy przygotować paczkę do 9 grudnia!

Twoja pomoc jest bezcenna!