Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w I LO

Rusza IX edycja konkursu piosenki Singing Red Bricks (w wolnym tłumaczeniu Śpiewające Czerwone Cegły ).

W tym roku do udziału w konkursie chcemy zaprosić uczniów śpiewających w różnych językach (angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz francuskim). Zachęcamy do udziału zarówno indywidualnych wykonawców jak i zespoły.

Wykonawcy oceniani będą w dwóch kategoriach:

Highfliers (podejście „ambitne”) oraz Pranksters (wykonanie z żartem).

Zgłoszenia do konkursu prosimy składać do 7 marca na adres mailowy Pani Justyny Raciborskiej

TERMIN KONKURSU:   21 marca 2014 r.

MIEJSCE: świetlica I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku

(sala 212, II piętro)

Godz.10.35

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące w Ełku.

1. Konkurs pod nazwą Singing Red Bricks jest przeznaczony dla uczniów uczących się języków obcych.
  2. W konkursie mogą wziąć udział indywidualni wykonawcy oraz zespoły (liczba osób w zespole nie powinna przekraczać 15).
  3. Każdy wykonawca/zespół prezentuje jeden utwór muzyczny.
  4. Wykonawcy przygotowują podkład muzyczny we własnym zakresie (akustyczny lub „karaoke”)
  5. Podkład muzyczny typu „karaoke” powinien być z minimalną ilością nagranego wokalu (np. chórek) nagrany w formacie mp3.
  6. Wykonawcy zobowiązani są do zgłoszenia chęci uczestnictwa w konkursie do 7 marca 2014 r. na załączonym formularzu zawierającym następujące dane:

- imię i nazwisko opiekuna (w zgłoszeniach spoza I LO)

- nazwa wykonawcy/zespołu,

- ilość osób w zespole, imiona i nazwiska uczestników, klasa, szkoła,

- kategoria*

- tytuł piosenki, oryginalny wykonawca oraz tekst piosenki,

- typ akompaniamentu (akustyczny lub „karaoke”),

- telefon kontaktowy lub e-mail opiekuna.

*Wykonawcy wybierają jedną z kategorii:

HIGHFLIERS (podejście „ambitne”)  oraz  PRANKSTERS (wykonanie z żartem).

Dane prosimy wysłać na adres Pani Justyny Raciborskiej  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w formie z załącznika, w temacie koniecznie wpisując SINGING RED BRICKS 2014 (załącznik do pobrania)

1. Najpóźniej do 14 marca uczestnicy konkursu zobowiązani są do dostarczenia organizatorowi konkursu podkładu muzycznego w formacie mp3. Podkład można dostarczyć na nośniku elektronicznym lub wysłać jako załącznik do zgłoszenia na wyżej wymieniony adres mailowy.

UWAGA !!! Nie dotrzymanie terminu może wiązać się ze skreśleniem z listy uczestników !!!

1. Organizatorzy zapewniają nagłośnienie oraz mikrofony. Sprzęt muzyczny do akompaniamentu należy dostarczyć we własnym zakresie.
  2. Jurorzy oceniać będą następujące elementy występu (dla każdej kategorii oddzielnie)

- wykonanie

- jakość i poprawność językową

- pomysł na aranżację i choreografię

- ogólne wrażenie

Nagrody zostaną przyznane w każdej kategorii (Highfliers/Pranksters) oddzielnie.

1. Wykonawcy będą występować zgodnie z harmonogramem przedstawionym 17 marca.

Oprócz sławy i splendoru, inne cenne nagrody również przewidziane ;)