WYDARZENIA: LISTOPAD 2019

Sukces naszych drużyn w:

- Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

15 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Sportowych odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja w składzie Weronika Dyszkiewicz (III C2), Nikola  Mościcka (I A), Matylda  Ekstowicz (I D), Justyna Orłowska (I E1), Maja Orłowska ( III D2), Michalina Przekop (I B), Natalia Safiejko (II C2), Anna Dawidowska (I C1), Beata Łozowska (II E), Weronika Juszkiewicz (III D1), Katarzyna Różańska (I E1), Weronika Kowalewska (I D1), zajęły pierwsze miejsce. Towarzyszyły nam również zawodniczki rezerwowe: Aleksandra Sienkiewicz (I A), Oliwia Baryła (I B1), Zuzanna  Stryjewska (I C), Oliwia Szypulska (I D1), Paulina Dapkiewicz (I E1), Julia Kamińska (II E), Julia  Podczaska (II E).

- Mistrzostwach Powiatu Ełckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

Dziewczyny zajęły I miejsce; Joanna Łuszczyńska III D1, Gabriela Maciejewska III B. Chłopcy bez medalu, ale  walczyli zajmując IV miejsce: Kacper Chwiedor  II C1, Filip Borsukiewicz III E.

- Mistrzostwach Powiatu Ełckiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

Mistrzostwa Powiatu Ełckiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w tym roku szkolnym przeprowadzone zostały na nowo wybudowanej hali Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.

Turniej odbył się 8 listopada 2019 r. Do rywalizacji przystąpiło 8 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Zespoły podzielone zostały na dwie czterodrużynowe grupy,  w których rozegrano mecze systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Chłopcy z I LO w Ełku, w meczach grupowych,  rywalizowali z ZS nr 6, II LO oraz ZS nr1, natomiast w grupie drugiej walka toczyła się pomiędzy zawodnikami ZDZ, ZSS, ZS nr5 oraz ZSME.

Siatkarze I LO, bez większych problemów, pokonali swoich przeciwników, zarówno w rywalizacji grupowej jak również w decydującej fazie turnieju. W półfinale przyszło im się zmierzyć z chłopakami z ekonomiaka, a w finale z gospodarzami turnieju - siatkarzami ze sportówki. Wszystkie mecze zostały wygrane bez straty seta. Dzięki zwycięstwu w mistrzostwach powiatu, chłopcy z I LO zakwalifikowali się do dalszego etapu rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego, czyli Mistrzostwa Rejonu VI.

Skład reprezentacji I LO w Ełku: Sebastian Erdmann, Marcin Gabruś, Szymon Skindzier, Adam Ramotowski, Jakub Gałecki, Maksymilian Jurek, Bartosz Hermanowski, Wiktor Wysocki, Jakub Gąsiorowski, Maksymilian Symko, Paweł Pszczółkowski

Trener: Maciej Kosiorek.

- Mistrzostwach Rejonu VI w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze

2 grudnia 2019 r. w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze, w których nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce. Uczennice reprezentujące I LO to: Nikola Mościcka, Michalina Przekop, Anna Dawidowska, Matylda Ekstowicz, Weronika Kowalewska, Paulina Dapkiewicz, Justyna Orłowska, Maja Orłowska, Natalia Safiejko, Beata Łozowska, Weronika Dyszkiewicz, Weronika Juszkiewicz. Zawodniczki rezerwowe: Julia Kamińska, Julia Podczaska, Aleksandra Sienkiewicz, Oliwia Baryła, Zuzanna Stryjewska, Oliwia Szypulska, Katarzyna Różańska. Trener: Paulina Ćwiek-Dobkowska

Sobota w lesie

Sobota w lesie, czyli kolejna wyprawa piesza uczniów naszej szkoły pod opieką ks. Grzegorza z udziałem uczniów ełckich SP. Wydarzenie odbyło się 16 listopada. Uczestnicy wycieczki ćwiczyli obserwację przyrody, rozpalanie ogniska w trudnych warunkach, budowę szałasów przy użyciu ostrych narzędzi i przygotowanie jedzenia na ognisku.

Wyprawa piesza w stylu indiańskim

Uczniowie naszej szkoły oraz ełckich SP pod opieką ks. Grzegorza wzięli udział w wyprawie pieszej w stylu indiańskim w sobotę 23 listopada 2019 roku. Uczestnicy wycieczki spędzili cały dzień w lesie koło jeziora Ełckiego i ćwiczyli budowę szałasów indiańskich, rozpalanie ogniska zwiadowców oraz konstruowanie łuków, ostrych strzał i włóczni. Posiłki przygotowane na ognisku dodawały im sił.

WYDARZENIA WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK 2019

Europejski Dzień Języków

26 września 2019 roku zostały zorganizowane już po raz siódmy w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego obchody Europejskiego Dnia Języków. Tym razem do wspólnego świętowania zaprosiliśmy klasę 8 C ze Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z opiekunką panią Ewą Redlin (nauczycielką jęz. niemieckiego).

Czytaj więcej: WYDARZENIA WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK 2019