Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wykłady z matematyki w I LO w Ełku

Wykłady z Matematyki

24 kwietnia 2018r. w I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku odbyły się wykłady z matematyki zorganizowane w ramach współpracy szkoły z UWM w Olsztynie. Liceum miało zaszczyt gościć wykładowców uczelni. Prof. dr hab. Artur Siemaszko kierownik Katedry Analizy i Równań Różniczkowych przeprowadził wykład dot. wykorzystania analizy matematycznej do wyprowadzenia wzoru na objętość stożka.

Drugi wykład przedstawił dr Zbigniew Paprzycki, pracownik Katedry Matematyki Stosowanej, koordynator W-M Zawodów Matematycznych oraz założyciel portalu Strefa Matematyczna, nominowany do tytułu „Olsztynianina Roku”. Wykład dotyczył liczb zespolonych i wykorzystania wzorów Cardana.

Wykłady z Matematyki

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematami. Razem z wykładowcami rozwiązywali zadania i przykłady.

I LO w Ełku bierze udział w projektach koordynowanych przez doktora Zbigniewa Paprzyckiego. Szkoła jest współorganizatorem W-M Zawodów Matematycznych oraz współredaguje portal Strefa Matematyczna. Praca uczniów oraz przygotowujących ich nauczycieli jest co roku uwieńczona sukcesem w postaci zdobytych indeksów na uczelnię.