Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mistrzostwa Wojewódzwa W-M znów z siatkarzami I LO w Ełku!

  16.04.2018r.  w Szczytnie odbył się Finał Mistrzostw Wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówkę Mężczyzn. Udział w nim wzięło 6 najlepszych drużyn naszego województwa. Podczas losowania ekipy zostały podzielone na dwie trzy drużynowe grupy:  

Grupa A :   SMS Ostróda,   LO nr 7 Olsztyn,  LO nr 8 Olsztyn                

Grupa B  :  ZS nr 3 Szczytno, I LO Ełk , ZSM Elbląg     

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Mecze w grupach rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Siatkarze z „czerwonego”, wygrywając z Elblągiem i przegrywając ze Szczytnem, zapewnili sobie pozycję w walce o III miejsce. Do tej walki przystąpiła, zajmująca również drugie miejsce w grupie, bardzo silna ekipa z LO nr VIII w Olsztynie. Mecz był na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny odznaczały się walecznością i zaciętością, lecz lepsi okazali się Olsztynianie. Reprezentanci I LO, występując po raz czwarty z rzędu w finale wojewódzkim, zajęli bardzo wysokie IV miejsce spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. Wyróżniającym się zawodnikiem naszej drużyny okazał się Oskar Wyłucki, za co otrzymał statuetkę MVP.

Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Sternik (kapitan), Konrad Skóra, Konrad Furman, Jakub Gąsiorowski, Jakub Gałecki, Jakub Stankiewicz, Jan Picewicz, Marcin Gabruś, Mateusz Tokarzewski, Oskar Wyłucki i Seba Erdmann.  

Trener: Maciej  Kosiorek