Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drugie miejsce w turnieju motoryzacyjnym.

18.04.2018r. w Ełku odbyły się Eliminacje Powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Do rywalizacji przystąpiło sześć ełckich szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, ZS nr 6, ZSM-E, oraz I LO. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa delegacja uczniów. Turniej rozpoczęto około godziny 9 i składał się z 2 części: teoretycznej oraz praktycznej. Na część teoretyczną składał się test ze znajomości historii polskiej motoryzacji oraz przepisów ruchu drogowego, który był pisany w sali budynku Komendy Powiatowej PSP w Ełku. Część praktyczna składała się z 2 zadań. Pierwsze polegało na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem fantoma, drugie odbyło się z użyciem samochodu na placu manewrowym niedaleko ełckiej obwodnicy. Każdy losował zadanie, które polegało na wskazaniu danego płynu w pojeździe np. hamulcowego lub włączeniu i wskazaniu światła pojazdu np. światła hamowania.

Ciekawszą konkurencją była jazda samochodem z zamontowanym na przedniej masce pojazdu tzw. talerzem Stewarta i umieszczoną na nim lekką, małych rozmiarów piłką. Zadaniem osoby było pokonanie wyznaczonego toru jazdy w jak najszybszym czasie. Nie obyło się bez przeszkód. Samochodem należało przejeżdżać między pachołkami, a każde strącenie lub najechanie kosztowało karne sekundy. Należało również zwracać uwagę na zachowanie piłki, która ze względu na warunki wietrzne panujące podczas jazdy, często spadała. Kierujący musiał w tej sytuacji każdorazowo wysiadać i umieszczać piłeczkę z powrotem na miejsce.

Po tym zadaniu nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zajął ZSSM-E. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z naszej szkoły, a trzecie zajął ZS nr 2. Kolejne trzy miejsca zajęły odpowiednio ZS nr 5, ZS nr 6, ZS nr 1. Każdemu zespołowi wręczono dyplomy za uczestnictwo w konkursie a drużyny na trzech pierwszych miejscach nagrodzono nagrodami rzeczowymi.

Skład drużyny I LO: Rafał Kulik, Maciej Gąsiorowski, Mateusz Ramotowski.