Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Goście z Gymnasium St. Christophorus w Werne w I LO w Ełku – dzień pierwszy

13 czerwca  w poniedziałek rozpoczął się w naszej szkole  „Program wymiany młodzieży polsko-niemieckiej”. Około godziny 14:00 przybyli do Ełku nasi koledzy i koleżanki z Gymnasium
St. Christophorus w Werne  i  razem z uczniami  I LO udali się na obiad . Po posiłku nastąpiło oficjalne powitanie gości przez pana dyrektora Roberta Hoffmanna na sali gimnastycznej naszej szkoły. Następnie wszyscy zebrani mogli podziwiać występ „Mazurskiego  Zespołu Pieśni i Tańca –Ełk”  pod kierownictwem pana Piotra Witaszczyka.

Wymiana - dzień pierwszy

W przerwie występu uczniowie śpiewali razem kanon w języku niemieckim. Potem zaprosiliśmy gości do świetlicy szkolnej,  gdzie podczas poczęstunku i krótkiego występu naszych szkolnych muzyków – Eryka Wiszenko i Kacpra Kasprzaka -  pani Marta Hoffmann rozdała naszym gościom upominki i zapoznała wszystkich ze szczegółowym planem wymiany.

Projekt wymiany został opracowany przez panią Martę Hoffmann i wprowadzony w życie dzięki finansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) , Starostwa Powiatowego w Ełku i rodziców uczniów biorących udział w wymianie.

Celem wymiany jest nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy I LO w Ełku a Gymanasium St.Christophorus w Werne, rozpropagowanie nauki języka niemieckiego wśród polskich uczniów, zapoznanie uczniów z Niemiec z historią stosunków polsko-niemieckich, z kulturą i sztuką  Polski oraz zburzenie uprzedzeń na temat Polski i Polaków. Ponadto uczniowie I LO będą mieli okazję wykorzystać umiejętności zdobyte podczas lekcji  j. niemieckiego.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia wymiany.

                                                                                                                      M. Rogowska