Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka klasy I D1

7 czerwca uczniowie klasy 1D1 wraz z piętnastoma osobami z klasy 1C oraz opiekunami: p. Eweliną Bujnowską, p. Wiesławą Marcinkiewicz i p. Mirosławem Bujnowskim wybrali się na czterodniową wycieczkę do Łeby i okolic.

 Wyjechaliśmy z Ełku we wtorek o 5.30 rano. Pierwszym naszym przystankiem było Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Nasz przewodnik po ECS osobiście pamiętał protesty pracowników Stoczni Gdańskiej, więc potrafił szczegółowo opisać nam realia lat 70, 80 i 90 XX wieku. Poznaliśmy historię stoczniowców gdańskich oraz okoliczności powstania i działalności Solidarności. Po tej wspaniałej, dwugodzinnej lekcji historii udaliśmy się na spacer po Starym Mieście w Gdańsku. Około godz. 18.00 wyruszyliśmy do Łeby. Kiedy już dotarliśmy na miejsce, zakwaterowaliśmy się w domkach letniskowych „Iza” a następnie wybraliśmy się na spacer nad morze, aby móc zobaczyć malowniczy zachód słońca i w ten sposób zakończyć pierwszy dzień naszej wycieczki.

Wycieczka klasy ID1 - 2016

W środę pierwszym punktem programu był Labirynt Park Łeba – największy labirynt naturalny w Polsce. Wzięliśmy udział w grze terenowej, co wymagało od nas wcielenia się w czarodziejów rodem z „Harrego Pottera”. Następnie udaliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie mogliśmy podziwiać malowniczy krajobraz wydm. Aby dotrzeć do morza musieliśmy przejść „spacerkiem” przez teren niemal pustynny… Wykorzystaliśmy piękną słoneczną pogodę aby się trochę poopalać i poleniuchować na plaży J

Następnego dnia wybraliśmy się do Sea Parku w Sarbsku. Tam czekały na nas kolejne atrakcje: pokazy akrobacji uchatek kalifornijskich, statek „do góry nogami” , muzeum marynistyczne, kino 3D, w którym mogliśmy obejrzeć filmy przedstawiające prehistoryczne stworzenia morskie w ich naturalnych rozmiarach. Przeżyliśmy również atak rekina Uśmiech. Dzień zakończyliśmy wizytą w Illuzeum w Łebie. Mieści się tam wystawa interaktywna „Zobacz to, czego inni nie widzą...”

 Pożegnaliśmy Łebę w piątek rano. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Muzeum Stutthof w Sztutowie- miejscu, gdzie kiedyś znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny. Był to ostatni punkt programu naszej wycieczki. W Ełku byliśmy ok. godz. 21.00.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.

 Katarzyna Grabek.