Klasy IID1 i IID2 w Białymstoku

Wyjazd do Białegostoku20 maja 2015 roku klasy 2D1 i 2D2 wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. Jej celem było zapoznanie się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz zwiedzenie uczelni.

Impreza odbyła się na dziecińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu. Nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach na Wydziale Farmaceutycznym pt: Budowa i funkcje komórek grzybów z zastosowaniem mikroskopii optycznej i fluorescencyjnej. Brali też udział w warsztatach  szycia chirurgicznego, stomatologicznych, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych oraz pierwszej pomocy. Oprócz tego dostępne były punkty badań profilaktycznych: słuchu, narządu głosu i ciśnienia krwi.

Następnie udali się do Tykocina, miasta, któremu udało się uniknąć skutków licznych wojen, które niegdyś nawiedzały te tereny. Z tego powodu miasteczko do dziś zachowało swój oryginalny układ przestrzenny z wyodrębnioną częścią żydowską.  Po zwiedzeniu lokalnych zabytków (między innymi synagogi i barokowego kościoła) udali się prostą drogą do Ełku, przy akompaniamencie muzyki disco polo.