Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dni Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

20 maja 2014 uczennice klasy 2D1 razem z p. Iwoną Malinowską wzięły udział w Dniach Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Zajęcia odbywały się na dziedzińcu Pałacu Branickich i w budynkach dydaktycznych umiejscowionych w pobliżu pałacu.  Uczennice uczestniczyły w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych oraz warsztatach i interaktywnych prezentacjach przygotowanych  przez studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.  „Biol-chem” uczestniczyły  warsztatach : szycia chirurgicznego, stomatologicznych, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych, rozpoznawaniu surowców roślinnych po smaku i zapachu. Można było dowiedzieć się  jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabrakło też badań profilaktycznych: słuchu, narządu głosu, ciśnienia krwi i poziomu cukru oraz zabiegów kosmetycznych.