Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH (EDJ) 2023

Dziś, czyli 26 września 2023 roku, zostały zorganizowane już po raz dziesiąty w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego obchody Europejskiego Dnia Języków. 
Na drugiej godzinie lekcyjnej tradycyjnie uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zmierzenia się        z niełatwymi 15 pytaniami testu wiedzy o językach. Zostały one odczytane z wykorzystaniem szkolnej radioli przez ucznia klasy II E1 Piotra Wiettliba. Tym razem nie udało się wyłonić jednego zwycięzcę i dlatego przyznano trzy równorzędne nagrody dla uczniów, którzy uzyskali po 12 punktów :
Roksana Dementiuk – klasa III E
Dawid Marchel – klasa II E2
Dominik Rózio – klasa II E2
Powyżej wymienione osoby otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe    w Ełku i Radę Rodziców przy I LO w Ełku.
Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyły się główne obchody w świetlicy szkolnej, czyli quiz-zabawa dla drużyn złożonych z trzech przedstawicieli sześciu klas pierwszych. Sprawne przeprowadzenie imprezy zagwarantowali uczniowie klasy II D  – Monika Mierzejewska i Jakub Opacki. Uroczystość została uświetniona programem artystycznym przygotowanym pod opieką pani Elżbiety Wesołowskiej. Złożyły się nań piosenki wykonywane w różnych językach przez młodzież naszej szkoły.
Oto zwycięzcy quizu-zabawy :
I miejsce – klasa I C 
II miejsce – klasa I E 
III miejsce – klasa I F
Powyżej wymienione drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku  i Radę Rodziców przy I LO w Ełku. Ponadto najlepsza drużyna została uhonorowana nagrodą specjalną w postaci pamiątkowej czerwonej cegiełki, która niewątpliwie kojarzy się z naszą szkołą. Została ona wykonana przez panią Ewelinę Bujnowską.
Obchody Europejskiego Dnia Języków były również współorganizowane, poza osobami wymienionymi powyżej,  przez panie Agnieszkę Miezianko i Małgorzatą Rogowską.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, jak również jej uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na obchody Europejskiego Dnia Języków roku 2024.
Koordynator obchodów Europejskiego Dnia Języków
Sławomir Marchlewski